بی قاب، بی نقاب هر روز از ساعت 16:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

بي قاب، بي نقاب

برخی از سریال های ایرانی روی جم را سفید کرده است

مدیر سابق شبکه نمایش خانگی اظهار کرد : متاسفانه داستان برخی از سریال های ایرانی روی شبکه جم را سفید کرده است ، یعنی محتوایی ارائه می شود که به هر قیمتی مخاطب را به خود جذب کند .

1399/02/27
|
22:00

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو ؛ محمدرضا عباسیان در ارتباط تلفنی با برنامه " بی قاب بی نقاب " که به موضوع سریال های شبکه نمایش خانگی ، آسیب ها و فرصت های آن می پرداخت ، عنوان کرد : سریال سازی در شبکه نمایش خانگی جز مشکلات محتوایی ، آسیب بسیار بزرگی را به صنعت سینمای ایران وارد کرده است .

قرار بود بسیاری از فیلم ها که در اکران به آن ها توجه نمی شود ، در سبد خرید مردم قرار بگیرد و مخاطبان برای دیدن فیلم هایی که خوب بودند اما خوب فروش نرفتند در شبکه خانگی هزینه کنند تا این چرخه جریان داشته باشد اما چون این بازار از سریال پر شده است ، سینما دچار یک ضربه اقتصادی جدی می شود .

وی فیلم سینمایی ایرانی را یک "هنر-صنعت " برای کشور دانست و بیان کرد : جدای از موضوع ابتذال در سینمای ایران ، آسیب اقتصادی سینما یک چالش بزرگ در فرهنگ ما به دنبال خواهد داشت چرا که ما صاحب یک هنر-صنعت هستیم که در دنیا سرآمد است .

مدیر سابق شبکه نمایش خانگی با بیان اینکه تولید سریال با این حجم در شبکه نمایش خانگی یک آفت جدی برای سینمای ماست ، تاکید کرد : اگر در شبکه نمایش خانگی سریال نداشته باشیم هیچ هنر صنعتی در کشور دچار مشکل نخواهد شد .

عباسیان در بخش دیگری از مصاحبه خود با رادیو گفت و گو به محتوای این سریال ها اشاره و اظهار کرد : متاسفانه داستان برخی از سریال های ایرانی روی شبکه جم را سفید کرده است ، یعنی محتوایی ارائه می شود که به هر قیمتی مخاطب را به خود جذب کند .

به گفته این فعال حوزه سینما در این آثار ذائقه مخاطب به شدت مورد حمله قرار گرفته است همانگونه که عادت غذایی یک فرد از دوران کودکی شکل می گیرد ، در این سریال ها نیز در عرضه محتوا یک روند سودجویانه را در پیش گرفته شده است تا پس از مدتی خواسته مخاطب همان چیزی باشد که ساخته می شود.

عباسیان پیشتر در گفت و گویی مدعی شده بود عامل ضعیف شدن عملکرد شبکه نمایش خانگی ، افزایش تعداد تهیه کنندگان است . هر تهیه‌ کننده‌ای با هر پولی وارد حوزه نمایش خانگی شده است . باید دید چرا حتی کارهای خوب نیمه راه رها می شوند و در این میان فقط مخاطب ضربه می خورد.

دسترسی سریع
بی قاب، بی نقاب