آمریکای زیبا ویژه هفته حقوق بشر آمریكایی از ساعت 15:30 به مدت 25 دقیقه

رادیو گفت و گو

آمريكاي زيبا

نگاهی به روند شكست حقوق بشر غربی؛ جاسوسان امریکایی در تله سایبری ایران

با توجه به جاسوسی های مختلف از شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها به نظر می رسد که باید حقوق بشر در فضای مجازی را بیشتر جدی گرفت.

1399/04/10
|
10:15
|

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی طی مصاحبه ای در رابطه با جاسوسی اطلاعاتی آمریکا و انهدام شبکه جاسوسان آمریکا توسط ایران گفت: اخیراً دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی یک شبکه پیچیده سایبری را کشف کرد و با اطلاعاتی که از آن حاصل شد در برخی شهرها دستگیری های وسیعی رخ داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، ترور نافرجام رهبر معظم انقلاب، سانحه سقوط هواپیمای مسافربری، حمله شیمیایی به سردشت و حادثه هفتم تیر همگی با حمایت مستقیم آمریکای جنایتکار صورت گرفت و به همین دلیل ششم تا دوازدهم تیرماه به عنوان هفته بازخوانی و افشای "حقوق بشر آمریکایی" نامگذاری شده که ویژه برنامه "آمریکای زیبا" به همین موضوع می پردازد.

آمریکا علاوه بر حوزه نظامی در دیگر حوزه ها هم دست به اقدامات جنایاتکارانه می زند؛ جاسوسی از سیاستمداران جهان و افشای اطلاعات مردم عادی و جاسوسی از ملتها با ابزارهای شبکه های اجتماعی پدیده جدیدی است که مفهوم حقوق بشر را بار دیگر به چالش کشیده است.

شش ماه قبل بود که پیام رسان "واتساپ" ادعا کرد مورد حمله جاسوسی قرار گرفته است، وجود یک شکاف در اپلیکیشن پیام رسان واتساپ به هکرها این اجازه را داد که پیام رسان جاسوسی تجاری متعلق به رژیم صهیونیستی را روی موبایل تعدادی از کاربران نصب کنند. واتساپ می گوید حمله سایبری NSO متعلق به اسرائیل و از طریق بدافرازهای تجسسی بوده است.

آمریکا نه تنها خودسرانه جاسوسی می کند و به هیچ نهاد و سازمانی هم پاسخگو نیست بلکه این اجازه را به دوستانش هم داده تا حریم خصوصی افراد را بازیچه سیاست خود قرار دهد.

دسترسی سریع
آمریکای زیبا