خبرگزاری شبستان: ثبت نام نامزدهای انتخابات 1400 الکترونیکی است

موسوی از ثبت نام اینترنتی نامزدها برای انتخابات 1400 خبر داد و تاکید کرد داوطلبان فقط برای یک امضای نهایی باید به وزارت کشور مراجعه نمایند.

1399/11/01
|
10:48

به گزارش خبرگزاری شبستان، سیداسماعیل موسوی در ارتباط تلفنی با برنامه «رویداد» رادیو گفت‌وگو در خصوص اولویت های ستاد انتخابات کل کشور اظهار کرد: اواخر خرداد سال آتی انتخابات را برگزار خواهیم کرد و همزمان انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در سراسر کشور برپا می شود.

دبیر ستاد انتخابات کشور همچنین از برپایی انتخابات میان دوره مجالس خبرگان رهبری و شورای اسلامی خبر داد و افزود: برای اینکه انتخابات ها به سلامت و دقت برپا شود، از مدت ها پیش تقویم زمانی و روزشمار را با همراهی دستگاه های نظارتی نظیر مجلس و شورای نگهبان پیش بینی کرده ایم.

موسوی با بیان اینکه انتخابات شورای اسلامی بر اساس قانون زودتر برپا می شود، ادامه داد: داوطلبان باید به دفاتر خدمات قضایی مراجعه و گواهی عدم سوء پیشینه دریافت کنند و برای روز ثبت نام همراه داشته باشند.

وی مورد مذکور را طبق زمان بندی ضروری دانست و افزود: در صورتی که نامزدها فاقد این گواهی باشند، امکان ثبت نام وجود ندارد.

موسوی خاطرنشان کرد: در اسفند ماه امسال هیئت مرکزی اجرایی انتخابات تشکیل و مقدمات برپایی انتخابات سال آتی را فراهم می کنیم تا اردیبهشت ماه که کار ثبت نام داوطلبان را انجام می دهیم.

دبیر ستاد انتخابات کشور افزود: امکانی راهم می کنیم تا ثبت نام بصورت الکترونیک انجام شود و داوطلبان قادر خواهند بود از منازل خود عمل کنند و از لحاظ فنی هم کار را صورت داده ایم ولی برای ثبت نام قطعی مراجعه کوتاهی به وزارت کشور خواهند داشت که با یک امضا نهایی شود.

موسوی اضافه کرد: چنین تدبیری برای سایر انتخابات ها نیز صورت می پذرد و مایل هستیم در این دوره بر اساس قانون از فناوری های نوین استفاده کرده و کار مردم را راحت و آسان تر نماییم.

دسترسی سریع