صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

خداكرمی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو: 30 هزار ساختمان ناایمن در تهران شناسایی شد

نایب رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری از شناسایی 30 هزار ساختمان ناایمن در شهر تهران خبرداد و گفت: ما این تعداد ساختمان ها را شناسایی کردیم اما برای رفع این خطر هنوز دچار مشکل هستیم.

1399/12/05
|
13:14
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر ناهید خداکرمی عضو شورای شهر تهران در برنامه «صبح و گفتگو» درمورد اظهارات اخیر رئیس شورا مبنی بر نیاز تهران به مدیریت بحران گفت: ما سازمان مدیریت بحران را داریم که زیر نظر شهردار اداره می شود، اما حوزه عملیاتی آن، بحران های مربوط به مأموریت های شهرداری است و قدرت تصمیم گیری و سیاست گذاری برای شهر ندارد.

وی استقلال عمل مدیریت بحران شهر تهران را ضروری خواند و افزود: ما در راستای مدیریت یکپارچه شهری بیشتر به دنبال این هستیم که تهران ایمنی بیشتری داشته باشد و در مواقع بحرانی از موازی کاری و بروکراسی جلوگیری شود.

نایب رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری از شناسایی 30 هزار ساختمان ناایمن در شهر تهران خبرداد و گفت: ما این تعداد ساختمان ها را شناسایی کردیم، اما برای رفع این خطر هنوز دچار مشکل هستیم و نمی توانیم تصمیم بگیریم.

خداکرمی ادامه داد: اگر این سازمان قدرتمند شود و مدیریت بحران در شهر تهران هم یکپارچه گردد نهایتاً به نفع شهر تهران است.

همچنین دکتر منصور درجاتی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران گفت: یکی از بلایای طبیعی، بیماری های اپیدمیک مانند آنفولانزاها و آبله ها هستند که در اختیار سازمان مدیریت بحران کشور است.

وی با بیان این که تصمیم گیری برای بیماری کرونا توسط دولت و ستاد مقابله با کرونا انجام می گیرد افزود: اگر بحث ایمنی محیط زیست هم به شرح وظایف سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اضافه شود زیرساخت هایی ایجاد خواهد شد، اما به طور کلی سازمان وظایف خود را انجام داده است.

درجاتی با اشاره به این که تصمیم گیری برای هر یک از مقاطع بحرانی در شهر تهران به صورت مستقل انجام می شود گفت: قانون مدیریت بحران کشور برای 31 وجود دارد، اما در تهران به دلیل پایتخت بودن به صورت ویژه تر است و تاکنون هم عملیات و وظیفه ای جداگانه بر زمین نمانده است، لذا مطرح شدن نیاز تهران به مدیریت تهران از سوی رئیس شورا هم برای وسیع تر شدن تلاشهاست.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران هماهنگی بین دستگاهی در این حوزه را ضروری خواند و گفت: سازمان مدیریت بحران در شرح وظایف خود متناظر با سازمان مدیریت بحران کشور و قانون مربوطه عمل می کند.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو