از ساعت به مدت

رادیو گفت و گو

كوويد 1948

عضو دفتر سیاسی جبهه دموكراتیك آزادی فلسطین: مقاومت کوتاهترین راه و بهترین ابزار برای رسیدن به آزادسای قدس شریف است

علی فیصل بر اهمیت پیام امام خامنه‌ای در پشتیبانی از فلسطین برای راهبردی بودن مقاومت و پایبند بودن به مقاومت علیه اشغالگران تاکید کرد و گفت: این کوتاهترین راه و بهترین ابزار برای رسیدن به آزادسای قدس شریف و برپا کردن دولت فلسطین است.

1399/03/02
|
16:12

برنامه «کوئید 1948» رادیو گفت و گو با موضوع روز قدس و سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران با استاد علی فیصل نماینده دفتر سیاسی جبهه دموکراتیک آزادی فلسطین به صورت تلفنی گفتگو کرد.

علی فیصل بر اهمیت پیام امام خامنه‌ای در پشتیبانی از فلسطین برای راهبردی بودن مقاومت و پایبند بودن به مقاومت علیه اشغالگران تاکید کرد و گفت: این کوتاهترین راه و بهترین ابزار برای رسیدن به آزادسای قدس شریف و برپا کردن دولت فلسطین است.

وی مقاومت را تنها راه راهبردی نجات از اشغالگری اسرائیل و شهرک سازی آن‌ها مطرح و اظهار کرد: مقاومت قوی ترین نوع اعتراض بر سیاست امپریالیسم آمریکا و هم پیمانانش است و ایستادگی در برابر سیاست زمین خواری صهیونیست‌ها در پروژه‌ای که سعی می‌کند اشغالگری را به عنوان یک مسئله طبیعی جلوه دهد.

وی با اشاره به اقدامات صعهیونیست‌ها و آمریکای جنایتکار و برخی هم پیمانان منطقه ایشان، بیان کرد: این کشورها با کمک هم سعی می‌کنند دوست را دشمن و دشمن را دوست جلوه دهند تا کاری کنند گلوله‌ها به سمت سینه دوست روانه شود. در این میان سعی دارند ایران و لبنان را در کل منطقه دشمن نشان دهند در حالی که اسرائیل و آمریکا و هم پیمانانشان نمایانگر خود تروریسم جهانی هستند.

عضو دفتر سیاسی جبهه دموکراتیک آزادی فلسطین با رد هر نوع پیمان منطقه‌ای در مورد فلسطین گفت: همانطوری که مسئله معامله قرن خنثی شد و به جایی نرسید، ما هر نوع پیمان منطقه‌ای دیگر هم به هیچ جا و به هیچ نتیجه‌ای نخواهد رسید و تمام تلاش‌ها ترامپ خنثی خواهد شد و به جایی نخواهد رسید برای اینکه این مسئله را قانونی جلوه دهد. چراکه سیاست امریکا و پروژه امریکایی که در پیش گرفته در حال عقب نشینی است و آن هم به دلیل بالارفتن قدرت و توان مقاومت در منطقه است.

وی با اشاره به اتحادی که میان مردم فلسطین برای بازپس گیری مناطق اشغالی است، تاکید کرد: ما در غزه شاهد مقاومت توانایی هستیم و ملت فلسطین به پا خواسته در کرانه باختری را داریم و پناهندگان فلسطینی در کشورهای دیگر همگی یک نقطه نظر متحدالشکل برای بازگشت به فلسطین دارند. از طرفی با توجه به توانایی ایران از همه جهات در منطقه و پایداری سوریه و پیروزی عراق علیه تروریسم از دست دوستی دراز کردن به سمت رژیم صهیونیستی و به وجود آمدن یک سری موازین قدرت جدید در عرصه سیاست ممانعت خواهیم کرد.

علی فیصل اظهار کرد: به خاطر همین ما فکر می‌کنیم هیچ راهی نیست که یک خاورمیانه جدید به تصور آن‌ها به وجود بیاید و بتواند جای پایی در منطقه پیدا کند. بلکه ملت‌ها با مقاومت، آزادی خود را خواهند ساخت.

وی با اظهار به اینکه قدس تنها چیزی است که می‌تواند هم عرب‌ها و هم مسلمان‌ها و هم آزاده‌های جهان را در یک چارچوب متحد کند، گفت: امروز قدس پیام خود را به تمام آزادمردان فتح و دیگر گروه‌های فلسطینی می‌فرستد تا همه متحد شوند و برای آزادی دست به دست هم بدهند.

عضو دفتر سیاسی جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین پیشنهاد تشکیل یک کنفرانس سران برای نیروهای فلسطینی مقاومت را داد و تصریح کرد: با تشکیل این کنفرانس گروه‌های مقاومت می‌توانند یک پروژه ملی راهبردی در ایستادگی مقابل این رژیم بگذارند که بر اساس و پایه مقاومت پایه گذاری شود. از طرف دیگر قرارداد اسلو شکسته شود.

دسترسی سریع
کووید 1948