از ساعت به مدت

رادیو گفت و گو

كوويد 1948

معاون دبیركل جمعیت جنبش اسلامی در بحرین: روی سخن رهبر انقلاب در روز قدس با غربی‌ها بود

شیخ عبدالله صالح اظهار کرد: گفته رهبر انقلاب درباره برپایی همه پرسی در فلسطین بسیار دقیق و بجا است تا بهانه‌هایی که آن‌ها برای ملت‌های دیگر می‌کردند به رخ آن‌ها بکشد.

1399/03/02
|
17:08

برنامه «کوئید 1948» رادیو گفت و گو با موضوع روز قدس و سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران شیخ عبدالله صالح معاون دبیرکل جمعیت جنبش اسلامی در بحرین به صورت تلفنی گفتگو کرد.

شیخ عبدالله صالح به نام گذاری روز جهانی قدس از سوی امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: روز قدس روز ملت‌ها و در برابر دشمنان و طاغوت ایستادن است و روز به دور انداختن تمام زورگویان جهان و ریشه کن کردن این غده سرطانی است.

وی افزود: اشغال سرزمین‌های فلسطین توسط رژیم اسرائیل یک پروژه راهبردی از سوی استکبار جهانی بود تا کشورهای عربی و اسلامی زیر یوق قدرت و توان غربی‌ها بمانند و ثروت‌های آنها را به تاراج ببرند.

*رژیم صهیونیستی نیش خنجری است در پهلوی کل مسلمان ها

معاون دبیرکل جمعیت جنبش اسلامی در بحرین با اشاره به تشبیه رژیم صهیونیستی به کرونا توسط رهبر معظم انقلاب گفت: این رژیم غاصب صهیونیستی بدتر از هر بیماری است، نه فقط کرونا بلکه بدتر از سرطان است. شبیه نیش یک خنجر است که در پهلوی کل مسلمان‌ها کاشته شده و قطعا از بین خواهد رفت. این تشبیهی که امام خامنه‌ای مطرح کردند به حق و به جا بود. واقعا اینها یک نوع ویرس کشنده در منطقه علیه ملت عرب و امت اسلامی هستند.

وی با اشاره به اینکه آزادی تمام سرزمین فلسطین وظیفه شرعی مسلمانان است، اظهار کرد: از نظر شرعی اشغال هر سرزمین اسلامی گناهی است که نباید کسی در مورد آن سکوت کند و همه مسلمان‌ها باید سعی و تلاش کنند تا از زیر یوق این اشغالگری نجات پیدا کنند. از نظر شرعی نمی‌توانند در جایگاه خودشان بمانند و ساکت باشند و منتظر باشند کسی دیگر آن‌ها را آزاد کند.

شیخ عبدالله صالح با بیان اینکه همه جهان اسلام باید دست به دست هم بدهند تا در برابر استکبار بایستند، تاکید کرد: مردم با این راه پیام خداوند را بر زمین پیاده می‌کنند که این سرزمین مقدس را از چنگ اینها نجات دهند و همه جهان اسلام را باید از زیر یوق صهیونیست‌ها، امپریالیسم‌ها و استعامارگران رهایی دهند و آزادی‌شان را به دست بیاورند. فرقی نمی‌کند سرزمین کوچک باشد یا بزرگ باید آزاد باشد تا ملت‌ها به سرزمین خودشان برگردند و خودشان سرزمینش‌شان را برپا کنند.

وی با اشاره به درخواست رهبر انقلاب برای برپایی همه پرسی در فلسطین و اداره آن توسط همه گروهای فلسطینی گفت: رهبر انقلاب بر چیزی که خود غرب شعارش را می‌دهد تکیه کردند و ملت فلسطین با تمام مردم، مذاهب و ادیانش و کسانی که در زیر یوق این اشغالگری هستند هیچ کدام نمی‌خواهند این رژیم بر گردن آنها بماند و حتی صاحبان ادیان دیگر هم یک زندگی آزاد و آرام را می‌خواهند و این چیزی است که رژیم صهیونیستی آن را نمی‌خواهد چون استعمار به نفعش نیست، اشغالگر نمی‌تواند در یک خانه با دیگران زندگی کند.

معاون دبیرکل جمعیت جنبش اسلامی در بحرین اظهار کرد: گفته رهبر انقلاب بسیار دقیق و بجا است تا بهانه‌هایی که آن‌ها برای ملت‌های دیگر می‌کردند به رخ آن‌ها بکشد. در واقع روی این سخنرانی به غربی‌ها بوده و امام خامنه‌ای این موضع را یادآوری کردند.

وی به دلایل مطرح کردن معامله قرن توسط آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی اشاره و عنوان کرد: از پیروزی انقلاب تا به امروز 40 سال گذشته و آمریکایی‌ها و نه صهیونیست‌ها به دنبال ضربه زدن به این محور بودند و همه هدف آن‌ها از پا درآوردن ایران و سر خم کردنش برابر آنها است چراکه ایران نماینده ملت‌های آزاده منطقه است.

*سخنرانی‌های رهبر انقلاب غذای روح ملت‌های اسلامی است

شیخ عبدالله صالح با اظهار به اینکه سخنان رهبر انقلاب امید در دل مظلومان ایجاد می‌کند، گفت: از آغاز انقلاب اسلامی، ملت‌های اسلامی و آزاده غذای روحشان این سخنرانی‌ها است و این ایستادگی ایران و کمکهایش به نیروهای مقاومت است تا ما بتوانیم اینها را بیرون کنیم.

وی با تاکید بر اینکه همه سرزمین‌های مقاومت از سخنان راهبردی رهبر انقلاب و مقاومتی که از انقلاب اسلامی ایران منشا گرفته، استفاده می‌کنند، اظهار کرد: همه ملت‌های مقاومت از این اندیشه نورانی تابناک استفاده می‌کنند و آن را چراغی می‌بینند تا یک پروژه راهبردی را به کار ببرند تا آزادی را به این ملت‌های مظلوم برگردانند و از یوق آنها نجاتشان دهند.

دسترسی سریع
کووید 1948