از ساعت به مدت

رادیو گفت و گو

كوويد 1948

رهبر جبهه اسلامی فلسطین: ایران حامی اصلی فلسطین است

احمد المدلل از ایران به عنوان حامی اصلی فلسطین یاد کرد و گفت: ملت‌های عربی و اسلامی و ملت فلسطین یقین دارند ایران بار غم مسئله فلسطین را بردوش می‌کشد و تنها پشتیبان ملت فلسطین از نظر لجستیک، انسانی و نظر معنوی و سیاسی است.

1399/03/02
|
19:51

برنامه «کوئید 1948» رادیو گفت و گو با موضوع روز قدس و سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران با استاد احمد المدلل رهبر جبهه اسلامی فلسطین به صورت تلفنی گفتگو کرد.

احمد المدلل با اشاره به چهارمین نکته مقام معظم رهبری مبنی بر ترفندهای آمریکایی و صهیونیستی، به راه حل مبارزه با این سیاست خباثت آمیز اشاره کرد و گفت: نکته‌ای که امروز امام خامنه‌ای فرمودند توطئه‌ای از طرف دشمن است که هدفش فلسطین است. آنها آگاهی اسلامی برابر فلسطین هدف قرار دادند و به همین خاطر امروز الان که ما با رژیم اسرائیل درگیر هستیم و ملت‌های اسلامی هم در داخل با خود درگیر هستند.

وی افزود: این سیاستی است که آمریکا و رژیم صهیونیستی به عنوان یک سیاست راهبردی علیه حکو مت اسلامی به کار برده‌اند تا فراموش کنند هدف اساسی آن‌ها فلسطین است. اگر این امت اسلامی بخواهد جهش و جنبش خودش را دوباره به دست بیاورد باید کل توانایی‌های خودش را در یک کانال متحد بریزد و توانایی‌های همه جوانان و ملت خودش را به صورت درست به کار ببرد و آن‌ها را به سمت قدس نشانه بگیرد.

رهبر جبهه اسلامی فلسطین مسئله قدس را مسئله اعتقادی، اخلاقی و انسانی دانست و در عین حال گفت: ملت‌ها نباید فلسطین را به عنوان یک قربانی در دست صهیونیست‌ها رها کنند چراکه ملت فلسطین در تاریخ تمام مبارزاتش به عنوان یک دیوار بسیار قوی در برابر آنها ایستاده تا نتواند رژیم صهیونیستی گام بردارد و به سمت پایتخت‌های اسلامی برود. به همین خاطر بعضی از سیاست‌هایی که برخی رژیم‌ها در منطقه پیش گرفتند خیانتی است به ملت‌های عرب و امت اسلامی. باید برگردیم و به سوی فلسطین حرکت کنیم و در برابر راس فتنه که صهیونیست‌ها هستند بایستیم و در مقابل این رژیم‌های دست نشانده هم بایستیم.

*نابودی رژیم‌های سازشگر با اسرائیل زودتر از نابودی اسرائیل خواهد بود

وی با اشاره به عادی سازی روابط برخی از کشورهای منطقه با رژیم صهیونیستی اظهار کرد: این رژیم‌های شکست خورده فکر می‌کنند با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی شاید بتواند دل آمریکا و اسرائیل را جلب کند تا از آنها دفاع کنند، علی رغم اینکه این مسافت را بین خودشان و ملت‌ها بیشتر کرد. در واقع مرتکب یک جنایت از همه جهات شده‌اند. جنایتی ضد ملت‌های این امت اسلامی و ضد ملت فلسطین.

احمد المدلل از ایران به عنوان حامی اصلی فلسطین یاد کرد و گفت: در حالی که آمریکا واسرائیل می‌خواهد برای این رژیم‌ها یک دشمن وهمی به وجود بیاورد که نامش ایران است اما ملت‌های عربی و اسلامی و ملت فلسطین مطمئن هستند و یقین دارند که ایران بار غم مسئله فلسطین را بردوش می‌کشد و تنها ایران است که پشتیبان ملت فلسطین چه از نظر لجستیک، چه از نظر انسانی و چه از نظر معنوی و سیاسی است.

وی با تاکید بر اینکه ایران وجود واقعی در مسئله فلسطین دارد و این منبع ترس استکبارگران از جمهوری اسلامی است که خیانت برخی از رژیم‌ها را در قضیه فلسطین رسوار کرد، اظهار کرد: با اطمینان می‌گویم نابودی این رژیم‌ها زودتر از نابودی اسرائیل خواهد بود و نابودی اسرائیل یک امر تاریخی است که نمی‌شود از آن گریز کرد.

رهبر جبهه اسلامی فلسطین با تاکید بر آزادسازی تمامی سرزمین‌های فلسطین گفت: ملت فلسطین طی 72 سال از خودگذشتگی از خود نشان داده و در این مسیر جز آزادسازی فلسطین از دریا تا رودخانه موافقت نخواهد کرد و هرگز نه ملت فلسطین و نه مقاومت فلسطین نمی‌پذیرد. وطن ما فلسطین است و وجود فلسیطنی باید بر کل سرزمین فلسطین باشد به همین خاطر از آغاز قرارداد اسلو تاکید کردیم این خروجی است از تمام دیدگاه‌ها و مقاومت فلسطینیان در طول سال‌های گذشته و همواره تلاش و مجاهدت کردیم تا این مسئله را خنثی کنیم و شکست دهیم.

*سازمان آزادی توافقات خود با رژیم صهیونیستی را متوقف کند

وی راه خروج از بحران ملت فلسطین برای آزادسازی مناطق اشغالی را عقب گرد سازمان آزادی بخش از تمام قراردادهایی که با رژیم صهیونیستی بسته دانست و گفت: اگر سازمان آزادی بخش تمام توافقاتی که با رژیم صهیونیستی امضا کرده متوقف کند، ما دوباره می‌توایم پروژه ملی خودمان را از پایه بسازیم.

احمد المدلل با اظهار به اینکه امروز سعی می‌کنم بر وحدت محور مقاومت کار کنیم و فعال باشیم، بیان کرد: این محور است که دارد روز به روز قوی تر می‌شود و هم اکنون نه امریکا و نه رژیم صهیونیستی توان آن را ندارند که بر این نیروی بسیار بزرگ که محور مقاومت است تاثیر بگذارند چراکه این در سرزمین‌های ملت عرب و امت اسلامی ریشه دوانده و به همه جا هم دسترسی پیدا کرده است و الان ترسی را از نظر امینیت و نظامی برای آن‌ها به وجود می‌آورد.

وی با اشاره به اینکه امروز در محور مقاومت مسئولیت گرانی بر ما نهاده شده، عنوان کرد: باید با تمام گروه‌های ملت‌های مسلمان برای جمع کردن نیروی کلی در جهت مقابله با رژیم صهیونیستی و آمریکا ارتباط برقرار کنیم . همچنین باید همه جنبه‌های ملی را بسیج کرد تا برابر این رژیم غاصب متحد شوند و همیشه تبادل آرای مداوم باشد.

دسترسی سریع
کووید 1948