صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

معاون فرهنگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سازمان زنان اظهار داشت: در زمان دفاع مقدس زنان علاوه بر تمامی وظایف فردی و اجتماعی خود درگیر اتفاقاتی فرا فرهنگی بوده اند.


برنامه "گفت و گوی اجتماعی" با موضوع بررسی تبیین نقش زنان در تربیت نسل جوان، با حضور دکتر زهرا کوهساری (معاون فرهنگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سازمان زنان) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر زهرا کوهساری با اشاره به نقش زنان در دفاع مقدس، گفت: در اکثر مواقع و در بسیاری از مجامع جنگ به عنوان امری مردانه شناخته و معرفی شده است.

وی با اشاره به دو بعد اصلی جنگ، اظهار داشت: جنگ همواره در دو بعد اصلی فیزیکی و معنوی در جریان است، به طوری که ابزارهای خشن در اختیار بعد فیزیکی بوده است.

معاون فرهنگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سازمان زنان در ادامه افزود: جنگ گنجی است که فحوای معنوی آن اگر از ریل گذاری فیزیکی بیشتر نباشد، کم تر نیست.

وی با اشاره به ارتباط روح و جسم، توضیح داد: خستگی های روحی همواره جسم انسان را تحت تاثیر قرار داده و خسته می کند، در حالی که قوت روحی خستگی فیزیکی انسان را کنار زده و تقویت می کند، به طوری که جسم همیشه تابع روح است.

دکتر زهرا کوهساری با بیان این که تامین بعد معنوی جنگ همواره بر عهده زنان کشور بوده است، عنوان کرد: حضور و حمایت زنان می تواند در هنگام جنگ روحیه و توان فیزیکی افراد را افزایش دهد.

وی همچنین در ادامه اضافه کرد: زنان کشور در دوران دفاع مقدس همواره باید علاوه بر نقش همسرداری نقش های خودسازی و فرزند داری در جامعه و خانواده ایفا کنند. به طوری که هر کدام از این نقش ها برای تقویت روحی جامعه امری ضروری تلقی می شود.

معاون فرهنگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سازمان زنان با اشاره به نقش زنان در جامعه امروزی، اظهار داشت: امروز زنان کشور بیشترین نقش خود را در حوزه ی فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و تحصیلی کشور ایفا می کنند، در حالی که در زمان دفاع مقدس زنان علاوه بر تمامی وظایف درگیر اتفاقاتی فرافرهنگی بوده اند.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • یکی از مشکلات مراکز درمانی با معتادان تعرفه گذاری بسته ترک اعتیاد است

  • با حذف رابطه مالی بین بیمار معتاد و مرکز درمان، مراکز غیر مجازی از بین می روند

  • علاوه بر الگوی درمانی، آگاهی والدین در درمان ضروری است

  • وزارت بهداشت و دادستان نظام پزشکی؛ در صف اول شاکیان مراکز ترک اعتیاد غیر مجاز

  • نبود سیستم ارجاع در درمان یکی از مشکلات معتادان برای ترک است

  • بسیاری از آزمایشات برای تشخیص بیماری ضروری نیست

  • رابطه پزشک و بیمار در همه جهات، اولین اولویت ما است

  • معیار زمان برای ویزیت غلط است

  • برای اجرای قانون توسط مسئولین نیازمند شفافیت قوانین هستیم

  • موازی کاری، یکی از آسیب های ساماندهی کودکان کار است