صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

دبیر فراکسیون مبارزه با دخانیات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: عدم توجه به قالب کلی قانون جامع کنترل دخانیات و عملکرد سلیقه ای مسئولان مختلف در این حوزه روند اجرای درست این قانون را با مشکل مواجه می کند.

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی قهوه خانه ها کشور، با حضور دکتر محمدرضا معدنی (دبیر فراکسیون مبارزه با دخانیات مجلس شورای اسلامی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

دکتر محمدرضا معدنی با اشاره به این که متولیان سلامت همواره به دنبال کنترل و پیشگیری از مصرف دخانیانت هستند، گفت: با پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مهر ماه 1385 قانون جامع کنترل دخانیات کشور در 20 ماده به تصویب رسیده است.

وی همچنین در ادامه افزود: بالا بردن مالیات سیگار و نصب تصاویر هشدار دهنده بر روی بسته بندی ها، تاسیس کلینیک های ترک سیگار به صورت رایگان و ممنوعیت مصرف دخانیات در اماکن عمومی از جمله موادی هستند که در قانون جامع کنترل دخانیات در کشور باید مورد توجه واقع شوند.

دبیر فراکسیون مبارزه با دخانیات مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که آمارهای شرکت دخانیات همواره از صحت کافی و مطلوب برخوردار نیستند، اظهار داشت: شرکت دخانیات همواره بالاترین آمار را در حوزه ی مصرف دخانیات ارائه می دهند، چراکه از این طریق می توانند سیاست های پش پرده خود را پیش ببرند.

وی با اشاره به این که قانون جامع کنترل دخانیات در کشور روند مثبتی را در این حوزه بر جای نگذاشته است، تصریح کرد: عدم توجه به قالب کلی قانون جامع کنترل دخانیات و عملکرد سلیقه ای مسئولان مختلف در این حوزه روند اجرای درست این قانون را با مشکل مواجه می کند.

دکتر محمدرضا معدنی همچنین در ادامه اضافه کرد: متاسفانه برخی از افراد به دلایل سیاسی و اجتماعی مختلف به خاطر منفعت خود در حوزه ی دخانیات سلامت جامعه را با خطر مواجه می کنند.

وی با اشاره به این که مصرف یک وعده قلیان معادل 200 نخ سیگار اثر منفی دارد، عنوان کرد: آسیب های مصرف قلیان و دخانیات به اندازه ای زیاد است که هیچ پدیده و کاری ارزش سواستفاده گری در این حوزه را ندارد، به طوری که هر گونه اقدام ناسالم در این حوزه به صورت مستقیم تاثیر منفی بر سلامت افراد جامعه دارد.


فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • بیشترین آسیب طلاق، متوجه فرزندان است

  • ضرورت اجباری شدن ارائه مشاوره در موارد طلاق توافقی

  • تغییر ساعت کاری امری مثبت یا منفی

  • سندرم خودشیفتگی و بحران های روحی در اینستاگرام

  • طرح "کودک و اینترنت" خطرات فضای مجازی را بازگو می کند

  • تحلیل و آسیب شناسی طلاق توافقی در ایران

  • اینستاگرام بی بند و باری را در جامعه ترویج می کند

  • صداوسیما به آموزش پیشگیری از اعتیاد در جامعه بپردازد

  • حاشیه نشینی؛ عامل اصلی طلاق در کلانشهرها

  • استفاده از تجهیزات روز دنیا برای مقابله با شبکه قاچاق موادمخدر