صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

دکتر حسین جعفری اظهار داشت: در بسیاری از مواقع ناهنجاری های اجتماعی به دلیل عدم بروز شدن افراد با تحولات اجتماعی واقع می شوند.

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی رشد ناهنجاری ها و آسیب های درون خانواده، با حضور دکتر حسین جعفری (روانشناس و مشاور خانواده) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر حسین جعفری با اشاره به لزوم انسجام تربیتی در خانواده، گفت: انسجام درست مسائل تربیتی در یک خانواده باعث می شود تا اعضا هنجارها و ناهنجاری های مختلف و موجود در جامعه را به دقت مورد شناسایی قرار دهند.

وی با اشاره به این که افراد برای زندگی سالم و با عقل در خانواده باید هفت مرحله از بلوغ ر ا پشت سر بگذارند، عنوان کرد: بلوغ جسمی، جنسی، فرهنگی، روابط اجتماعی، سیاسی و نکاح از جمله مراحل مهمی هستند که یک فرد باید پس از گذراندن آن ها وارد زندگی مشترک شود.

این مشاور خانواده افزود: اگر یک فرد به بلوغ های کامل مذکور نرسیده باشد در طول زندگی مشترک با ناهنجاری های متعددی درگیر خواهد شد.

وی در ادامه اضافه کرد: آموزش مهارت های زندگی و انسان بودن در محیط خانواده امروزه باید بسیار مورد توجه قرار بگیرد.

در ادامه برنامه گفت و گوی اجتماعی از شبکه رادیویی گفت و گو دکتر فتاح ملکی با اشاره به لزوم حمایت دولت از خانواده، گفت: هر دولتی با حمایتی از خانواده در واقع از بدنه دولت حمایت می کند، چرا که خانواده مهم ترین اجتماعی است که دولت ها را درگیر کار و فعالیت می کند.

وی با اشاره به تعریف ناهنجاری اجتماعی، اظهار داشت: وفاداری به خانواده و جامعه، عدم فریبکاری، تلقی زندگی با یک انسان در بطن خانواده و اجتماع از جمله شرط های لازم برای ورود به زندگی در خانواده و جامعه به شمار می آید. بر همین اساس هر رفتاری که این شروط را نقض کند پدیده ای ناهنجار به محسوب می شود.

کارشناس معاونت اجتماعی قوه قضاییه با اشاره به شیوه جلوگیری از آسیب موجود در درون خانواده، عنوان کرد: زن و شوهر باید بتوانند اخلاق و رفتارهای متفاوت خود را تحمل کرده و سازگاری داشته باشند.

وی با اشاره به سطح آگاهی خوب مردم از مسائل اجتماعی، تصریح کرد: در بسیاری از مواقع ناهنجاری های اجتماعی به دلیل عدم بروز شدن افراد با تحولات اجتماعی واقع می شوند.

دکتر فتاح ملکی با بیان این که خانواده یک شخصیت حقوقی مستقل است، عنوان کرد: برخی از افراد اساس خانواده را به عنوان یک پدیده سنتی می پذیرند و بر همین اساس از تحولات جدید استقبال نمی کنند.

مرتبط با این خبر

  • جشن های مختلف باید بدون افراط و تفریط برگزار شوند

  • تحلیل فلسفه برگزاری جشن های نوظهور به عنوان روی دیگر شهرها

  • مبارزه با زمین خواری فاقد قانون مشخص است

  • گشت های حفاظت منابع طبیعی فعالیت 24 ساعته دارند

  • گفتگوی اجتماعی از کوه‌خواری در پایتخت در کنار زمین خواری می‌گوید

  • آسیب های زنان باید در شرایط فوریتی مرتفع شوند

  • خانواده ستون کنترل کننده جامعه است

  • بسیاری از رسانه های بزرگ انحصار خبری خود را از دست داده اند

  • آسیب شناسی زنان آسیب دیده در ایران و نقش نهادها در پیشگیری از آن

  • فضای مجازی ایران آشفته و پر از آشوب است