گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

مدیرنظارت بر تحول سازمانی بنیادملی بازیهای رایانه ای مطرح كرد: تحول بزرگ در صنعت بازی ایران با اجرای طرح «ساختار همگرا»

جعفری منفرد گفت: طرح بسیار دقیقی در بنیاد ملی بازیهای رایانه ای تحت عنوان ساختار همگرا در دست تدوین است که شرکت ها و تیم های بازی ساز بر اساس چهار پارامتر مورد ارزیابی سالانه قرار خواهند گرفت.

1397/05/15
|
07:57
|

برنامه " گفت و گوی فرهنگی " رادیو گفت و گو با موضوع تاثیر تحریم بر صنعت بازی های رایانه ای در ایران و بررسی عملکرد بنیاد ملی بازی های رایانه ای در عرصه بین المللی و با حضور هادی جعفری منفرد مدیر نظارت بر تحول سازمانی بنیاد ملی بازی های رایانه ای روانه آنتن شد.

جعفری منفرد در ابتدا بیان داشت: بنیاد بازی های رایانه ای بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ذیل مجموعه وزارت ارشاد تعریف شده و متولی صنعت گیم در کشور محسوب می شود.

وی با اشاره به رسالت عمده و سیاست استراتژیک بنیاد برای سال جاری گفت: یکی از مهم ترین رسالت های بنیاد، بین المللی کردن صنعت بازی های رایانه ای در کشور است. علاوه بر این، تقویت توان صنعت داخلی بازی های رایانه ای و حفاظت از سهم بازی های ایرانی در بازار داخل کشور از اهداف استراتژیک بنیاد ملی بازی های رایانه ای است.

مدیر نظارت بر تحول سازمانی بنیاد ملی بازی های رایانه ای خاطرنشان کرد: یکی از مهم ترین رسالت های بنیاد این است که ما پلی بین صنعت گیم ایران و صنعت گیم در سطح جهان برقرار کنیم که دارای دو بعد تجاری و آموزشی است. از این رو است که عمده برنامه های بنیاد به ویژه در سال جاری معطوف به این قضیه خواهد بود.

جعفری منفرد همچنین بیان داشت: به عنوان مثال رویداد TGC یا همایش بازی تجاری تهران اتفاقی است که از دو سال گذشته به عنوان یک رویداد بین المللی به معنای واقعی کلمه ایجاد شده و یکی از مهم ترین رویدادهای تعاملی بین المللی بعد از دوران پسابرجام است که باعث شده تعاملات بازی سازان ما با برترین های بازی سازی در سطح جهان گسترده تر شود.

وی یادآور شد: علاوه بر برگزاری مجموعه های سخنرانی ها با هدف آموزش در این رویداد، امسال بیش از 2هزار قرار کاری و تجاری بین شرکت کنندگان، شرکت های تولید کننده بازی های ایرانی و خریداران بین المللی برگزار شد که امیدواریم تحت این جریان، قراردادهای مختلف صادرات بازی ایران نیز منعقد شود.

این مقام مسئول در رابطه با نوع حمایت ها از بخش خصوصی در این زمینه بیان کرد: طرح بسیار دقیقی در بنیاد ملی بازیهای رایانه ای تحت عنوان ساختار همگرا در دست تدوین است، در این طرح شرکت ها و تیم های بازی ساز بر اساس چهار پارامتر مورد ارزیابی سالانه قرار خواهند گرفت و دارای رتبه مشخصی خواهند شد.

جعفری منفرد در ادامه این مطلب گفت: این پارامتر ها عبارت اند از وضعیت و توانمندی تیم ها و شرکت های بازی ساز، امتیاز کیفی و پیچیدگی بازی های تولید شده، رعایت شاخص های فرهنگی در بازی ها و میزان همکاری با سایر اعضای شبکه که بر اساس رتبه هر یک از شرکت ها می توانند از سبد حمایتی استفاده کنند.

مدیر نظارت بر تحول سازمانی بنیادملی بازیهای رایانه ای عنوان کرد: مجموعه بنیاد امیدوار است که اجرای این موضوع تحول بزرگی را در صنعت بازی ایجاد کند.

جعفری منفرد در پایان مطلب اظهار داشت: ما راهی برای پیشرفت نداریم مگر اینکه از حالت جزیره ای خارج شویم و آموزش های لازم را دریافت کنیم و تعامل داشته باشیم.

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی