صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

مسئول کمیته شورای انتخاب کتاب کانون پرورش فکری کودکان، اهدای کتاب را یکی از راهکارهای توسعه کتاب خوانی دانست و گفت: یکی از شیوه های اهدای کتاب، اهدای کتاب از کتابخانه های شخصی است.

برنامه "گفت و گوی فرهنگی" رادیو گفت و گو با موضوع آثار و پیامدهای ترویج فرهنگ اهدای کتاب در جامعه و با حضور دکتر اعظم بزرگی کارشناس مسئول بررسی و کمیته شورای انتخاب کتاب کانون پرورش فکری کودکان به روی آنتن رفت.

دکتر بزرگی در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان داشت: دانشمندان معتقدند قوه تخیل در افراد فراتر از دانش است و اعجاب انگیزترین امتیاز بشر نسبت به دیگر موجودات به شمار می رود.

وی در ادامه افزود: علاوه بر کتاب های درسی، کتاب های قصه، شعر و داستان نیز می توانند تخیل کودک و نوجوان را به شدت شکوفا و خلاق کنند و مهارت هایی را به آنها بیاموزند که هیچ آموزشی قادر به یاد دادن این مهارت نیست.

کارشناس مسئول بررسی و کمیته شورای انتخاب کتاب کانون پرورش فکری کودکان گفت: مطالعه کتاب و اهدای آن می تواند مسیر زندگی یک کودک را تغییر دهد.

دکتر بزرگی، اهدای کتاب را یکی از راهکارهای توسعه و ترویج کتاب خوانی دانست و عنوان کرد: یکی از شیوه های اهدای کتاب، اهدای کتاب از کتابخانه های شخصی است. هر یک از نویسندگان بزرگ، هنرمندان و مسئولان کشور ما کتابخانه های تخصصی و ارزشمندی دارند و می توانند کتابهای خود را به مدارس و کتابخانه های سطح شهر اهدا کنند.

وی یادآورشد: کانون به عنوان یک نهاد تخصصی و مرجع همواره در خصوص کتاب و کتابخوانی نوجوان پیشگام و پیشقدم بوده و طرح های نوینی را در این راستا ارائه داده است. در حال حاضر ما در دنیایی هستیم که علاوه بر کتاب، منابع غیرمکتوب را هم داریم و کانون، گام های موثری را در توسعه اطلاعات کودکان و نوجوانان برداشته است.

کارشناس مسئول بررسی و کمیته شورای انتخاب کتاب کانون پرورش فکری کودکان اظهار کرد: کانون با حساسیت زیادی کتاب ها را گزینش می کند، البته ما تقریباً تمامی کتابهای چاپ شده در حوزه کودک و نوجوان را بررسی و خیلی از کتاب های خوب را می پذیریم و تحت عنوان فهرست کتاب های مناسب منعکس می کنیم.

دکتر بزرگی با اشاره به شیوه های اهدای کتاب کانون گفت: هر مدرسه ای که به روابط عمومی کانون نامه بزند و اعلام نیاز به کتاب کند کانون پرورش فکری متناسب با گروه سنی مدرسه، کتابهای چاپ اول کانون را اهدا می کند.

وی همچنین مطرح کرد: طرح "سفیر مهربانی" به اهدای کتاب و محصولات فرهنگی به کودکان کار، کودکان آسیب دیده اجتماعی و مراکز نگهداری کودکان اختصاص دارد. حتی بودجه ای را به کودکان شهدای مدافع حرم اختصاص داده ایم. مسئولان کانون به مناسبت های مختلف در بیمارستان های مخصوص کودک و نوجوان حضور می یابند و کتاب و محصولات فرهنگی کانون را به آنها اهدا می کنند.

مرتبط با این خبر

  • ایجاد تقاضای کیفیت در مردم از عوامل اصلی بالا بردن کیفیت معماری

  • نتیجه معماری سکولار، شهر نیویورک است که معادل آفریقا انرژی مصرف می کند

  • توحید، نقطه مشترک معماری ایرانی و اسلامی است

  • به نام مدیریت اقتصادی، به تلخی کام شهروندان

  • ضرورت ایجاد پیوند قوی بین فرهنگ فاطمی و نظام تربیتی

  • ضرورت آشنایی جامع مسئولان با ابعاد وجودی حضرت زهرا(س)

  • مسئولان فرهنگی با فرهنگ فاطمی بیگانه اند

  • ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه(س) در حوزه فردی و اجتماعی

  • تربیت فاطمی ریشه در اصل توحید دارد

  • ضرورت آگاهی بخشی به جامعه در مورد کتابهای قاچاق