صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

معاون فرهنگی سازمان بسیج دانش‌آموزی گفت: دشمن از طریق شبهات دینی که در کانالها و شبکه‌های مختلف به کرات مطرح می‌شود، در چند محور، عقاید و باورهای جوانان را مورد هجمه سنگینی قرار داده است.

برنامه "گفت و گوی سیاسی" با موضوع(جوانان، درک عمیق دشمنی و خباثت آمریکا و نقش و تاثیرات مستقیم آن در تحقق آینده مطلوب و پیشرفته کشور) با حضور عمار عطاپور، معاون فرهنگی سازمان بسیج دانش‌آموزی روانه آنتن شبکه رادیو گفت‌وگو شد.

عطاپور در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو اظهار کرد: مهم‌ترین وسیله‌ا‌ی که در مسیر نفوذ از آن استفاده می‌شود، بحث فضای مجازی برای سست کردن باورهای اعتقادی جوانان ماست چه از طریق جاذبه‌هایی که در سنین جوانی که اشتیاق به مباحث جنسی وجود دارد و چه از طریق شبهات دینی که در کانالها و شبکه‌های مختلف به کرات مطرح می‌شود و چه در بحث دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی که از بعد انقلاب داشته و عده‌ای در میان تلاش دارند که آن دستاوردها را زیر سوال ببرند!

وی افزود: گاهی بعضی دستاوردهای انقلاب اسلامی را با نظام طاغوت مقایسه می‌کنند و در چند محور عقاید و باورهای جوانان را مورد هجمه سنگینی قرار دادند. در حالی که متاسفانه دفاع متناسب با این هجمه وجود ندارد.
از طرفی سازمان بسیج دانش‌آموزی که در بخش معاونت پرورشی آموزش و پرورش ایفای نقش می‌کند و بخش عمده فعالیت آموزش و پرورش بحث آموزش است و بخش پرورش در زیر آموزش قرار گرفته و این یک نقطه ضعف است.

معاون فرهنگی سازمان بسیج دانش‌آموزی ادامه داد: سازمان بسیج دانش‌آموزی به نوعی کمک‌کار معاونت پرورشی است، فعالیت‌های مختلفی از جمله بحث‌های روشنگری انجام می‌دهد به عبارتی برای دانش‌آموزان در مقاطع مختلف اعزام مبلغ را داریم که بحث دشمن، استکبار، نفوذ و اهمیت بصیرت داشتن در این موضوعات را روشنگری می‌کند.

بحث دیگری که ما دنبال کردیم، تولیدات در حوزه باورهای دینی است مانند حلقات‌صالحین که در مدارس کتاب کار به آن پرداخته شده و به روشنی سرفصل‌هایی که موردنیاز دانش‌آموزان ماست، مشخص شده که دانش‌آموزان به آن هر هفته می‌پردازند.

عمار عطاپور گفت: در بحث استکبارستیزی در دو سه سال اخیر نمایشگاه داشتیم و به فعالیت‌های امریکا در 6 دهه اخیر پرداختیم و تلاش کردیم که رفتارهای استعماری و توطئه‌گرایانه آمریکا را در چهل پرونده بررسی کنیم. از سویی نقش آمریکا را در بحث دفاع مقدس بررسی کردیم که شاید کمتر به آن پرداخته شده است و تصور بر این بوده که ما داریم با صدام می‌جنگیم اما در حالی که اسناد روشن و مبرزی است که حمایت های بسیار اشکاری آمریکا از عراق داشته است.

وی افزود: بحث دیگر، اردوهای استکبارستیزی است که برای دانش‌آموزان برگزار می‌کنیم و دانش‌آموزان بسیجی را در مقاطع مختلف به موزه عبرت و موزه 13 آبان بردیم. از طرفی دانش‌آموزان را در بحث‌های روز فعال کردیم و در بحث مسلمانان میانمار، دانش‌آموزان ما کمپین داشتند.

مرتبط با این خبر

  • اعلام انتقال پایتخت به بیت‌المقدس را لابی صهیونیست‌ها روی میز ترامپ گذاشت

  • حرکت ناشیانه ترامپ ، مساله فلسطین را در میان مسلمانا پررنگ‌تر کرد

  • ضعف مفرط جهان عرب فرصتی برای اعلام تصمیم ترامپ

  • تصمیم ترامپ در انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی را در معرض خطر بیشتری قرار خواهد داد

  • عربستان سعودی با ترس از بیداری عربی به مثلث غربی، عبری و عربی پیوست

  • نوع ساختار ایران نشان‌دهنده قدرتش در تحولات امنیتی منطقه است

  • سیستم موشکی ایران ، براساس ساختار دفاعی است و نه تهاجمی

  • آمریکاییها در جهت‌دهی به افکار عمومی بسیار استادانه عمل می‌کنند

  • آمریکا از توانایی ایران درتجهیزات موشکی و نظامی احساس ترس می‌کنند

  • استفاده ابزاری از حقوق بشر در مقایسه سطح استاندار ایران با عربستان قابل مشاهده است