صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

اسدالله بادامچیان گفت: امام خمینی(ره) انقلاب اسلامی را بر پایه مردم‌سالاری اسلامی و حرکت دین و حرکت مردمی قرار داد، مانند عبدالناصر با یک شبه کودتا بر عرصه حکومت وارد نشد و یا مانند فیدل کاسترو به صورت یک گروه به عرصه نیامد.

برنامه ویژه راهپیمایی شکوهمند انقلاب اسلامی با حضور اسدالله بادامچیان، فعال سیاسی و عضو حزب موتلفه روانه آنتن شبکه رادیو گفت‌وگو شد.

اسدالله بادامچیان در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو بیان کرد: امام خمینی(ره) انقلاب اسلامی را بر پایه مردم‌سالاری اسلامی و حرکت دین و حرکت مردمی قرار داد، مانند عبدالناصر با یک شبه کودتا بر عرصه حکومت وارد نشد و یا مانند فیدل کاسترو به صورت یک گروه به عرصه نیامد و به شکل مائو به صورت یک حزب سیاست را در دست نگرفت. اگرچه همه این افراد به عرصه حکومت و سیاست وارد شدند و مدتی زمام حکومت را به دست گرفتند، اما چون حرکت‌شان بر پایه حرکت مردم نبود، هر کدام که رفتند، خط و راهشان نیز پایان پذیرفت.

وی افزود: امام خمینی در همان سال 41 حرکت را بر پایه حرکت مردم با حفظ انگیزه خالص الهی و برنامه دقیق و حساب شده گذاشت و تقریبا در اسفند سال 41 فرمود: هر کاری را می‌خواهید در آن موفق شوید، همتتان را بلند بگیرید. اما بدانید که آن کار را ایمانی کنید، مردم را در آن مشارکت دهید و بعد برنامه‌ریزی را لحاظ کنید اما بدانید که امور در دنیا به صورت تدریجی پیش می‌رود.

این فعال سیاسی ادامه داد: امام خمینی فرمود: ما وظیفه داریم به مردم آگاهی بدهیم و وقتی مردم آگاه شدند، خودشان می‌دانند که چه تصمیمی بگیرند. این سخن امام متعلق به 55 سال پیش است و نه امروز. بنابراین انقلابی که امام آن را رهبری کرد، علی رغم تمام فشارها، روز به روز با پیشرفت مسیر خودش را ادامه داد و ترور، جنگ و تحریم این انقلاب را منوقف نکرد و امروز انقلاب اسلامی به مرحله‌ای از اقتدار رسیده که آمریکا نسبت به انقلاب نه راه پس دارد و نه راه پیش.

اسدالله بادامچیان گفت: اقتدار ما در دنیا به اندازه‌ای است که در مساله برجام ترامپ نمی‌تواند که آن را لغو و یا تحریم کند! اروپا نیز دچار همین درگیری‌هاست و این در حالی است که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند طبق همان صحبتی که سال‌ها پش امام فرمودند.
مرتبط با این خبر

  • نیاز اساسی رژیم صهیونیستی، به رسمیت شناخته شدن در منطقه است

  • جهان عرب ترامپ را به عنوان میانجی قبول ندارد

  • حفظ ابرو و حرمت افراد جزء خط قرمزهای شورای نگهبان است

  • تفسیر قانون اساسی یکی از مهم‌ترین صلاحیت‌های شورای نگهبان است

  • وظایف شورای نگهبان در راستای تضمین گفتمان انقلاب اسلامی است

  • عملکرد شورای نگهبان در چهار دهه گذشته مبتنی بر قانون اساسی بوده است

  • دولت باید سراغ جوان‌گرایی کابینه برود

  • وحدت ملی مانع از نفوذ دشمن در عرصه داخلی است

  • مذاکره با دشمن از منظر اقتدار اشکالی ندارد

  • نقش راهبردی شورای نگهبان در صیانت از گفتمان انقلاب اسلامی و قانون اساسی