صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: رهبری اعلام کردند در کشور برخی از سوء‌مدیریت‌ها که ربطی به تحریم نیز ندارد، باعث مشکلاتی در روند معیشت مردم شده است.

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع (تحلیل علل ممنوعیت مذاکره ایران با آمریکا با توجه به بیانات مقام معظم رهبری) با حضور محمد شعبانی، کارشناس مسائل سیاسی روانه آنتن شبکه رادیوگفت‌وگو شد.

محمد شعبانی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو بیان کرد: اساس برخورد آمریکا با ایران به گونه‌ای است که با فضاسازی افکار عمومی می‌خواهند خودشان را به عنوان ناجی معرفی کنند و آن عواملی که در داخل به قول مقام معظم رهبری هم‌افزایی و در حقیقت جاده را برای آنها آماده می‌کنند، از دو بحث خارج نیست که به قول رهبری یا جاهل هستند یا خائن. به عبارتی رهبری راه برای یک عده غافل نبستند و کسانی که نادانسته بر مذاکره با آمریکا اصرار دارند، جاهل می‌دانند تا اگر از غفلت درآمدند راه برای برگشت آنها باز باشد.

وی افزود: آمریکا در ادامه راهی که برای براندازی نظام جمهوری اسلامی طراحی کرده، بر نفوذ متمرکز شده است و این نفوذ در میان مردم عادی نیست بلکه در میان تصمیم‌گیران است. مردم حتی اگر به برخی از مسائل اعتراض داشته باشند، باز هم در فهرست عوامل دشمن قرا نمی‌گیرند. زیرا همان‌طور که رهبری اعلام کردند در کشور برخی از سوء‌مدیریت‌ها که ربطی به تحریم نیز ندارد، باعث مشکلاتی در روند معیشت مردم شده است. اگرچه در بسیاری از اعتراضاتی که مردم برای مطالبات خود برپا کردند شاید در گام نخست برای اعتراض به برخی سیاست‌ها بوده، اما بعد از آن دشمن بلافاصله سوار بر این موج شده است.

کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: آمریکا در زمانی که دم از مذاکره می‌زند، از آن‌طرف با دشمنان نظام جمهوری اسلامی مانند سلطنت‌طلبان و منافقین که (هر دو منفور جامعه ما هستند،) در تماس است و به آنها وعده و عیدهایی داده است. از سوی دیگر آمریکایی‌ها با نفوذ در میان تصمیم‌گیرانی که آگاه نیستند، بر مذاکره اصرار می‌ورزند. در این میان مشاور عالی یکی از قوا ما را متهم می‌کند که اگر در مسیر پیشرفت قرار نگرفتیم برای این است که در مدار غرب حرکت نمی‌کنیم.

محمد شعبانی گفت: با همه توطئه‌ها و تحریم‌هایی که آمریکا پیش روی نظام جمهوری اسلامی قرار داده است، نظام تا کنون سرپا مانده و قدرتمندانه در منطقه ایفای نقش می‌کند. به طوری که به گفته برژینسکی قدرت از غرب به سمت شرق در حال تغییر است. بحث پیچ تاریخی که ابتدا رهبر انقلاب به آن اشاره کرد و پس از آن کسینجر در شرح آن گفت که در حال عبور از یک پیچ تاریخی هستیم، اما آن منظره‌ای که در آینده در دید جهانیان قرار خواهد گرفت، تسلط مسلمانان در عرصه قدرت خواهد بود.

وی افزود: با تمام اوصافی که به اشاره شد، افرادی که در داخل هم‌افزایی می‌کنند، جاده صاف‌کن آمریکا هستند و بر مذاکره اصرار دارند و به سیاه‌نمایی مسائل کشور می‌پردازند. در حالی که امام خمینی فرمود تا زمانی که آمریکا از خوی استکباری برخوردار است و از آنجا که اسلام با این خوی مخالف است، هیچ‌گاه ما به یک نقطه مشترک با آمریکا نخواهیم رسید. از طرفی سابقه تاریخی آمریکا در مذاکره با کشورهایی مانند لیبی و کره‌جنوبی حاکی از آن است که آمریکا قابل اعتماد نیست و طبق فرموده رهبری مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی‌شود.

مرتبط با این خبر

  • مالیات بر ارزش افزوده دست دلالان را از اقتصاد کوتاه می کند

  • عظمت عملیات کربلای 5 سکوت مجامع بین‌الملی را شکست

  • پاسخ مناسبی به عاملان حادثه تروریستی اهواز می‌دهیم

  • سکوهای نفتی ایران بیش از 2 هزار بار مورد حمله موشکی عراق قرار گرفت

  • امریکای ترامپ؛ بازسازی شده ی امریکای دوران جنگ تحمیلی است

  • بسیاری از مشکلات جامعه ما ناشی از صف‌بندی اصلاح‌طلب و اصول‌گراست

  • گسترش اختلاس و احتکار نشان از کمرنگ شدن قیام امام حسین در جامعه دارد

  • لازمه عبور از وضعیت امروز وارد کردن یک شوک است

  • بازخوانی زیست مسئولانه و انقلابی در چارچوب گفتمان عاشورا

  • ریاست‌طلبی باعث شده عده ای به هر طریق پستی بگیرند