صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: بعضا مغازه هایی که پروانه کسب ندارند و مبادرت به فروش کالای قاچاق می کنند از دادن فاکتور به مصرف کننده با قید اینکه گارانتی آن برای کدام شرکت است، خودداری می کنند.

برنامه "صبح و گفت و گو" رادیو گفت و گو با موضوع قاچاق پوشاک و مبارزه ناکارآمد با آن ، با حضور دکتر پور احمد نژاد دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تهران و طحان پور رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی به روی آنتن رفت.

دکتر پور احمد نژاد در خصوص قاچاق کالا و مبارزه با آن گفت: در روند این بیماری بزرگ اقتصادی که تا سال 94 شاهد حاد شدن این بیماری هستیم، متعاقب آن با شکل گرفتن قانون مبارزه با قاچاق و ترسیم تکالیف دستگاه ها و روند بهبودی دادن به این بیماری و مقابله با این هژمونی شکل گرفته و تا حدی آن روند افزایشی و فراگیر افزایش قاچاق منجر به فرآیند کاهشی و پیشگیرانه شده است.

وی متذکر شد: اقدامات عملیاتی برای مبارزه با قاچاق قابل دفاع است چراکه موضوع قاچاق موضوعی نیست که برای کشور ما باشد و دنیا از آن مصون باشد.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تهران خاطر نشان شد: در فضایی که الان مهیا شده و با تعاملی که بین بخش خصوصی، بخش دولتی و مردم حاکم شده، قبح قاچاق در میان مردم شکل گرفته و روند مقابله کردن با آن و حساسیت در بین مردم در جهت تامین کالایی شان ابتدا با اولویت تولید داخل و بعدا اولویت کالای خارجی دارای وجاهت که خدمات پس از فروش آن تضمین شده باشد، مورد توجه قرار گرفته و این گام بلندی است.

وی به حوزه پوشاک اشاره کرد و گفت: در حوزه پوشاک شاهد هستیم کشوری با این همه جمعیت، بازار جذابی جهت عرضه پوشاک دارد اما وقتی وارد فضای عرضه کشور می شویم تنها مقوله ای که شاید با فاکتور قاچاق دیده می شود صرفا موضوعیت قاچاق نیست.

در حوزه مبارزه با قاچاق، بحث واحدهای فاقد جواز، عدم اعتماد مردم به تولید داخل و اجبار تولیدکننده به استفاده از مارک جعلی یک برند خارجی در جهت اینکه بتواند کالایش را عرضه کند هم دیده می شود.

در ادامه طحان پور با اشاره به قاچاق کالا در حوزه لوازم خانگی اظهار داشت: در ورود و فروش مبارزه با قاچاق کالا، خوشبختانه اتحادیه لوازم خانگی فعل خواستن مبارزه را دارد و از هیچ گونه تلاشی فروگذاری نکرده ایم.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در خصوص ارائه رسید خرید گفت: مصرف کنندگان وقتی کالایی را خریداری می کنند باید از فروشنده فاکتور را بخواهند و در این فاکتور قید شود که گارانتی آن برای کدام شرکت است.

بعضا مغازه هایی که پروانه کسب ندارند و مبادرت به فروش کالای قاچاق می کنند، از دادن فاکتور به این صورت خودداری می کنند.

مرتبط با این خبر

  • نظارت بر رستوران های بین راهی امسال سختگیرانه خواهد بود

  • 850 هزار نفر، ظرفیت اقامتی و مسافرتی استان مازندران

  • تشریح برنامه های میراث فرهنگی آذربایجان غربی در ایام نوروز

  • جستجوی جانباختگان سانحه هوایی در ایام عید متوقف نمی شود

  • توصیه های پزشکی در سفر را جدی بکیرید

  • هنگام تصادف، نباید در هر شرایطی مصدومان را از خودرو خارج کرد

  • رویکردمان نشاط مسافران و معرفی مقاصد کمتر شناخته شده است

  • کاهش 50 درصدی بستری شدگان ناشی از حوادث چهار شنبه آخر سال

  • در بنیاد مسکن علاوه بر تهیه و اجرای طرح هادی، به دنبال مسکن معیشت محور هستیم

  • در طرح «عید و داستان» به دنبال آشتی کودکان با کتاب هستیم