صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 12:00-13:00 به مدت 60 دقیقه

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در فضای مجازی بعضی از مباحث را مطرح می کنند و تهمت هایی به جمهوری اسلامی می زنند، همه کذب محض است. همه ما به دنبال استفاده بهتر از این ابزار هستیم.

برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو با موضوع بومی‌سازی پیام‌رسان ها محور جلسه غیرعلنی امروز مجلس و با حضور دکتر ابوالفضل حسن بیگی نماینده مردم دامغان در مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

ابوالفضل حسن بیگی با اشاره به برگزاری جلساتی با حضور دکتر فیروزآبادی و معاونین ایشان در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: چکیده آن جلسات، امروز (یکشنبه) جهت استحظار همه نمایندگان در مجلس شورای اسلامی جلسه مطرح شد.

وی جنگ امروز را جنگ نرم معرفی کرد و تصریح نمود: وقتی آمریکایی ها و غربی ها در چند جبهه شکست خوردند و به ضرس قاطع از خاورمیانه توسط ملت ها اخراج شده اند و فقط در عربستان سعودی و فلسطین اشغالی جایگاه و پایگاه دارند، لذا اکنون جنگ الکترونیک و نرم را شروع کرده اند و البته ما معتقدیم ملت بزرگ ایران در این جنگ پیروز خواهند شد.

نماینده مردم دامغان در مجلس متذکر شد: وقتی دولت الکترونیک تشکیل می شود، لذا در این راستا همه دولت ها برای حفظ تمامیت ارضی و وحدت ملی و تامین منافع ملی شان برنامه ریزی می کنند.

وی با اشاره به چشم انداز 20 ساله و نقش فضای مجازی در این چشم انداز، گفت: جمهوری اسلامی نیز بر اساس ایدئولوژی و آرمان های انقلاب، باید در چشم انداز 20 ساله، در همه زمینه ها به عنوان قدرت اول منطقه مطرح باشد؛ این ابزار به عنوان یکی از ابزارهای مناسبی است که می تواند صدای جمهوری اسلامی به گوش همه دنیا برسد و در مقابله با ایران هراسی و صهیونیسم بین المللی، استفاده شود.

حسن بیگی درخصوص استفاده از شبکه های اجتماعی داخلی به جای تلگرام و امثالهم بیان کرد: بعد از بررسی هایی که انجام شد، مشخص شد از نظر علمی و تکنولوژی و همچنین مباحث تاکتیکی و تکنیکی، جوانان ایرانی، پیشرفت های خوبی را داشته اند و امکانات خوبی در اختیار داریم و الان چیزی از دنیا کم نداریم که بخواهیم از دنیا بترسیم یا نگران باشیم.

وی ادامه داد: بر اساس گزارشاتی که دکتر فیروز آبادی دادند، مجلس خوشحال شد که وضعیت خوبی در حوزه تاکتیک و ابزار تکنولوژی داریم و می توانیم فضای مجازی بومی داشته باشیم و از طرفی می توانیم در این زمینه اشتغالزایی داشته باشیم و حتی برای دیگر کشورها و ملت ها برنامه بسازیم و از این طریق بتوانیم درآمد خوبی هم کسب کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خاطر نشان شد: اگر در فضای مجازی بعضی از مباحث را شانتاژ می کنند و تهمت هایی را به جمهوری اسلامی و مسئولین می زنند، همه کذب محض است. همه ما به دنبال این هستیم تا از این ابزار به نحو احسنت استفاده کنیم.

وی با اشاره به فیلترینگ و استفاده نکردن از ماهواره، گفت: بحث فیلترینگ، تحت هیچ شرایطی مطرح نیست. در بخش ماهواره ها در مقطعی به دنبال جمع آوری بودیم ولی اکنون صدا و سیما از آنچنان قدرتی برخوردار است که اکثریت قاطع ملت به صدا و سیمای جمهوری اسلامی اعتماد دارند. اگر بخواهیم ماهواره ها را جمع کنیم قادر به این کار هستیم ولی آمارها نشان می دهد درصد ناچیزی از ماهواره، استفاده می کنند و امروز همه آن خلاهایی که در گذشته وجود داشته، پر شده است.

حسن بیگی یادآور شد: آنچه که مورد اعتراض است، نقایص موجود در شبکه های مجازی داخلی از نظر تکنیک و ابزار است. اگر زیرساخت ها و فضا را برای استفاده از 45 الی 60 میلیون نفر آماده کنیم بیش از 95 درصد به سمت ابزار داخلی می روند.

مرتبط با این خبر

  • 30درصد گزارش واصله به اتاق مردمی است/ برای نظارت کمبود نیروی انسانی داریم

  • ترکیه به دلیل وابستگی به انرژی ایران، با تحریم های واشنگتن مخالفت می کند

  • هدف آمریکا از مذاکره با ایران ، گرفتن امتیازهای نقد و دادن قول های نسیه است

  • اروپا اول برادری خود را ثابت کند

  • واردات کالای ارزان از مسیر ترکیه

  • ضعف تکنیکی و فنی در کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر/ انتظارات از سهم ایران ناشی از فقدان دانش حقوقی است

  • بازار جهانی نفت امکان جایگزین کردن نفت ایران را ندارد

  • سیاست گذاران درک صحیحی از وضعیت اقتصادی ندارند

  • بررسی خارج از نوبت طرح مبارزه با جرائم اقتصادی در صحن

  • دولت در بازار ارز دخالت نکند / ارز 4200تومان برای تمام کالاها اشتباه بود