صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 12:00-13:00 به مدت 60 دقیقه

رئیس اتاق اصناف ایران اظهار کرد : اتاق برای نظارت بیشتر بر بازار ، با کمبود نیروی انسانی و مشکل به روز نبودن برخی از نرم افزارها و سخت افزار های مورد نیاز مواجه است.

علی فاضلی در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت وگو ، با بیان اینکه بر اساس قانون نظام صنفی، کنترل و نظارت بر بازار بر عهده اتاق‌های اصناف است ،خاطر نشان کرد :در این چارچوب 396 اتاق اصناف در کشور وجود دارند که بخشی از آن وظیفه کنترل بازار و کمک به دولت در تنظیم بازار را بر عهده دارند .

وی ادامه داد :ابزار نظارتی اتاق اصناف در قالب ساختار بازرسی های اتاق اصناف دیده شده است البته ما این گله را داریم که این ساختار به خوبی تقویت نشده است و ما نمی توانیم از تمام داشته های خود برای تنظیم بازار و نظارت بر آن استفاده کنیم .

رئیس اتاق اصناف ایران ، با تاکید بر اینکه باید بازرسی ها را بر بازار تقویت کنیم ولی در این زمینه با کمبود نیروی انسانی و همچنین مشکل به روز نبودن برخی از نرم افزارها و سخت افزارهای مورد نیازمان رو به رو هستیم ،خاطرنشان کرد: در چارچوب پیشبرد نظارت بر اصناف تاکید داریم که باید از ظرفیت مردم بیشتر استفاده شود ، در حال حاضر بین 25 تا 30 درصد گزارش های ما مردمی هستند که باید آن را به سقف 50 درصد برسانیم.

فاضلی در ادامه این برنامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی از مردم معتقدند به گزارش های آنها از تخلف اصناف توجه نمی شود ، با رد چنین موضوعی تصریح کرد: ثبت بازرسی های اتاق اصناف در طول چهار ماه گذشته بالای 92 هزار گزارش بوده است که در مورد بسیاری از آنها پرونده هایی تشکیل شده و این گزارش ها در حال بررسی هستند و اگر در جریان این گزارش ها رضایت مشتری جلب نشود، پرونده شکایت به سازمان تعزیرات ارجاع می شود .

وی در پایان گفت: در جریان بازرسی های اتاق اصناف ،نیروهای برخی از نهادهای مسئول در این امر از جمله سازمان تعزیرات و سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده نیز همراه بازرسان اتاق اصناف حضور دارند .مرتبط با این خبر

  • توطئه جدید مثلث غربی-عبری-عربی برای جریان مقاومت +صوت

  • بیشترین جرم درفضای سایبری مربوط به حوزه مالی است +صوت

  • باید با استفاده از ابزار های نرم و سخت با پدیده شوم تروریسم مبارزه کرد +صوت

  • جو روانی تولید نفت توسط اعضا غیراوپک باعث کاهش قیمت نفت در روزهای اخیر شده بود +صوت

  • لایجه «CFT » ربطی به موضوع برجام ندارد +صوت

  • معترضان در فرانسه ، خواهان کناره گیری «امانوئل مکرون» هستند +صوت

  • در راستای اجرای بهتر قانون پولشویی در کشور، باید در سیستم بانکی کشور اصلاحاتی ایجاد شود +صوت

  • ایران با پیوستن به ««FATF و تصویب کنوانسیون «CFT » می خواهد بهانه را از دست دشمنان بگیرد +صوت

  • یارانه به صنعت برق لطمه زده است

  • موضوع یمن ابعاد بین المللی به خود گرفته است +صوت