صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 12:00-13:00 به مدت 60 دقیقه

رئیس اتاق اصناف ایران اظهار کرد : اتاق برای نظارت بیشتر بر بازار ، با کمبود نیروی انسانی و مشکل به روز نبودن برخی از نرم افزارها و سخت افزار های مورد نیاز مواجه است.

علی فاضلی در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت وگو ، با بیان اینکه بر اساس قانون نظام صنفی، کنترل و نظارت بر بازار بر عهده اتاق‌های اصناف است ،خاطر نشان کرد :در این چارچوب 396 اتاق اصناف در کشور وجود دارند که بخشی از آن وظیفه کنترل بازار و کمک به دولت در تنظیم بازار را بر عهده دارند .

وی ادامه داد :ابزار نظارتی اتاق اصناف در قالب ساختار بازرسی های اتاق اصناف دیده شده است البته ما این گله را داریم که این ساختار به خوبی تقویت نشده است و ما نمی توانیم از تمام داشته های خود برای تنظیم بازار و نظارت بر آن استفاده کنیم .

رئیس اتاق اصناف ایران ، با تاکید بر اینکه باید بازرسی ها را بر بازار تقویت کنیم ولی در این زمینه با کمبود نیروی انسانی و همچنین مشکل به روز نبودن برخی از نرم افزارها و سخت افزارهای مورد نیازمان رو به رو هستیم ،خاطرنشان کرد: در چارچوب پیشبرد نظارت بر اصناف تاکید داریم که باید از ظرفیت مردم بیشتر استفاده شود ، در حال حاضر بین 25 تا 30 درصد گزارش های ما مردمی هستند که باید آن را به سقف 50 درصد برسانیم.

فاضلی در ادامه این برنامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی از مردم معتقدند به گزارش های آنها از تخلف اصناف توجه نمی شود ، با رد چنین موضوعی تصریح کرد: ثبت بازرسی های اتاق اصناف در طول چهار ماه گذشته بالای 92 هزار گزارش بوده است که در مورد بسیاری از آنها پرونده هایی تشکیل شده و این گزارش ها در حال بررسی هستند و اگر در جریان این گزارش ها رضایت مشتری جلب نشود، پرونده شکایت به سازمان تعزیرات ارجاع می شود .

وی در پایان گفت: در جریان بازرسی های اتاق اصناف ،نیروهای برخی از نهادهای مسئول در این امر از جمله سازمان تعزیرات و سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده نیز همراه بازرسان اتاق اصناف حضور دارند .مرتبط با این خبر

  • برای آزادسازی قیمت لوازم خانگی ابتدا باید محصولات رقابت پذیر تولید کرد

  • تحریم های آمریکا علیه روسیه؛ فرصتی برای تعمیق روابط اقتصادی تهران و مسکو

  • توانمندی ایجاد باعث ایجاد امنیت داخلی و بازدارندگی برابر توطئه دشمنان شده است

  • در حال حاضر امنیت کامل در شهر اهواز برقرار است

  • تصویب و ابلاغ اصلاحیه قانون بازنشستگی، اقدامی رو به جلو است

  • فشارهای سیاسی آمریکا بر روی آژانس ارتباط با پرونده هسته‌ای ایران در حال افزایش است

  • در موضوع حل بحران ادلب، اکنون توپ در میدان دولت آنکارا است

  • مذاکرات بین دو کره شمالی و جنوبی با چراغ سبز آمریکا ،چین و روسیه انجام می شود

  • در شرایط کنونی اقتصاد کشور ، باید میزان دستمزد کارگران شناور شود

  • برخی مردم در شهرهای بزرگ به علت افزایش قیمت اجاره به مناطق حاشیه ای مهاجرت کرده‌اند