صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 12:00-13:00 به مدت 60 دقیقه

یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ، اظهار کرد: تا زمانی که اراده جدی در بین مسئولان امر ، برای مبارزه با فساد وجود نداشته باشد ، هر قانونی نیز که در این زمینه تصویب شود ناکارآمد خواهد بود.

بهمن طاهرخانی، در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت وگو ،با اشاره به برخی از تلاش ها جهت ایجاد سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی تحت نظر قوه قضاییه، گفت: تشکیل چنین سازمانی امیدوار کننده است ولی باید اراده باطنی و درونی در بین مسئولان امر جهت مبارزه با مفاسد اقتصادی ایجاد شود‌ .

وی با بیان اینکه مفاسد اثرات بسیار نامطلوبی بر روان و امنیت جامعه می گذارد ،اظهار کرد :در کشور قوانین زیادی در ارتباط با این موضوع تصویب شده است البته من نیز معتقدم که بنا به مقتضیات زمان نیازمند آن هستیم قوانین شفاف و به روز شود ولی بر این نکته نیز تاکید دارم تا وقتی عزم جدی در بین مسئولان در این زمینه وجود نداشته باشد هر قانونی در این راستا ناکارآمد خواهد بود .

این عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تورم قوانین در این زمینه باعث سردرگمی قضات می‌شود ،تأکید کرد: باید در بین مسئولان به خصوص کسانی که مجری قوانین هستند این عزم را جهت مبارزه با فساد ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه در طی این سالها بارها شنیده ایم که فلان مقام یا فلان فرد چندین میلیارد اختلاس کرده و بعضاً از کشور خارج شده است و این ها همه باعث ناامیدی مردم می شود ،خاطرنشان کرد: مسئولان باید در راستای مبارزه با فساد ملاحظات و تعارفات را کنار بگذارند همه باید در چارچوب قانون عمل کنند نه اینکه قانون را در چارچوب جایگاه افراد و موقعیت های آنها در آورد.

این نماینده مجلس همچنین به نقش رسانه ها در این زمینه اشاره کرد و گفت: رسانه ها چشم و گوش مردم هستند و در زمینه شفاف سازی و مبارزه با فساد از پتانسیل خوبی برخوردار هستند که باید با دادن فضای بیشتر به آنها از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد .

این نماینده مجلس شورای اسلامی در بخش پایانی صحبت های خود با این برنامه ی رادیویی خاطرنشان کرد: متاسفانه بعضاً می‌بینیم که تعدادی از مسئولان به جای پرداختن به وظایف ذاتی خود و تلاش جهت انجام بهتر آن، حاشیه پردازی می کنند و در مسائل غیر مرتبط با حوزه کاری شأن نظر داده و دخالت می کنند.

مرتبط با این خبر

  • توطئه جدید مثلث غربی-عبری-عربی برای جریان مقاومت +صوت

  • بیشترین جرم درفضای سایبری مربوط به حوزه مالی است +صوت

  • باید با استفاده از ابزار های نرم و سخت با پدیده شوم تروریسم مبارزه کرد +صوت

  • جو روانی تولید نفت توسط اعضا غیراوپک باعث کاهش قیمت نفت در روزهای اخیر شده بود +صوت

  • لایجه «CFT » ربطی به موضوع برجام ندارد +صوت

  • معترضان در فرانسه ، خواهان کناره گیری «امانوئل مکرون» هستند +صوت

  • در راستای اجرای بهتر قانون پولشویی در کشور، باید در سیستم بانکی کشور اصلاحاتی ایجاد شود +صوت

  • ایران با پیوستن به ««FATF و تصویب کنوانسیون «CFT » می خواهد بهانه را از دست دشمنان بگیرد +صوت

  • یارانه به صنعت برق لطمه زده است

  • موضوع یمن ابعاد بین المللی به خود گرفته است +صوت