صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

عضو حقیقی شورایعالی فضای مجازی درباره راهکارهای اجرایی شدن مصوبات شورای عالی فضای مجازی، اظهار داشت: بخش اجرایی کشور، مسیر اجرای مصوبات شورای عالی فضای مجازی را باید تسهیل کند.

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع اعلام دادستان کل کشور مبنی بر اجرا نشدن مصوبات شورای عالی فضای مجازی توسط وزارت ارتباطات و با حضور دکتر انتظاری عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی به روی آنتن رفت.

انتظاری در آغاز با اشاره به اینکه در جلسه قبلی شورای عالی فضای مجازی، بعضی از اعضا به اجرا نشدن مصوبات اعتراض داشتند، گفت: پس از این اعتراض، رئیس جمهور به دبیر شورای عالی فضای مجازی وظیفه دادند نسبت به این موضوع بررسی شود.

وی تصریح کرد: تحولات در فضای مجازی سریع و شتابان است و از سوی دیگر تصمیم گیری ها در حوزه اجرایی بسیار کند است و این دو مسئله تطابق ندارد و به همین دلیل برخی از مسئولین این حوزه، گله مند هستند.

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی در گفتگو با رادیو گفت و گو درباره راهکارهای اجرایی شدن مصوبات شورای عالی فضای مجازی، اظهار داشت: بخش اجرایی کشور، مسیر اجرای مصوبات شورای عالی فضای مجازی را باید تسهیل کند و دولت باید درک کند، تحولات در حوزه فضای مجازی بسیار شتابان است و اگر در اجرای مصوبات کند عمل کند، جامعه دچار چالش می شود.

وی اضافه کرد: در حوزه فناوری اطلاعات و فضای سایبری، تحولات و تکنولوژی ها به سرعت در حال تکامل هستند و اگر کشور آمادگی نداشته باشد، این خطر وجود دارد که سرویس دهنده های خارجی به داخل بیایند و این خدمات را ارائه دهند که این یک خطر بزرگ برای کشور محسوب می شود.

انتظاری با بیان اینکه قرار است روی چند بخش در حوزه فناوری و فضای مجاز ی متمرکز شویم، عنوان کرد: دولت الکترونیک، شبکه ملی اطلاعات و شبکه های اجتماعی بومی باید در اولویت قرار گیرند و برای آنها باید راه حل های میان بر توسط بخش اجرایی کشور در نظر گرفت و در حقیقت سرمایه گذاری لازم را انجام دهد.

وی ادامه داد: باید برای آن سه بخش از بودجه کل کشور سرمایه گذاری لازم را ارائه دهیم و از سوی دیگر این سه این پروژه ها، مجریان خاص خودش و روش پیاده سازی ویژه داشته باشند. اگر قرار باشد به صورت روزمره اداره شود، کاری پیش نمی رود و همانطور که چندین سال است دولت الکترونیک و شبکه ملی اطلاعات معطل است، این وضعیت ادامه خواهد داشت.

مرتبط با این خبر

  • 80 درصد مردم از خرید خانه عاجزند

  • اضافه کردن مناطق آزاد به دلایل سیاسی است

  • فرسودگی نیمی از ناوگان هوایی واقعیت ندارد

  • ممنوعیت ترانزیت کالاهای گروه چهار به مناطق آزاد، برخلاف مقررات است

  • ضرورت استفاده از کارت انرژی برای سهمیه بندی انرژی

  • همه جامعه پزشکی آمادگی دارند در چارچوب قانون، مالیات خود را پرداخت کند

  • عزم اکثریت مجلس دهم، استانی شدن انتخابات است

  • نباید از اروپا راه اندازی ساز و کار مالی با ایران را انتظار داشت

  • دیگر کار صادرات انجام نخواهم داد!

  • علت توقف طرح مبارزه با برندهای محرز پوشاک قاچاق را باید از استانداری پرسید