صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

رئیس کمیسیون آموزش مجلس اظهار داشت: باید کاری کنیم تا صنعت با استفاده و بهره گیری از امکاناتی که در اختیار شرکت های دانش بنیان است به تولید و اشتغال کمک کند.

برنامه "مناظره" رادیو گفتگو با موضوع بین المللی سازی پارک های فناوری و با حضور محمد مهدی زاهد رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

محمد مهدی زاهدی نماینده مجلس به هدف تشکیل پارک های علم و فناوری اشاره کرد و گفت: هدف از تشکیل این پارک ها این بود که بستری فراهم شود تا بین دانشگاه و کسانی که فناور هستند و ایده و خلاقیت دارند، بتوانیم یک تعامل ایجاد کنیم و مراکز رشد را مستقر کنیم و با حمایت هایی که صورت می گیرد، ایده تبدیل به محصول شود که این کار با ارتباط این پارک ها با صنعت صورت می گیرد.

وی افزود: در چند سال گذشته کارهای خوبی صورت گرفته و در حال حاضر تمام استان های کشور دارای پارک علم و فناوری هستند. امروز باید حمایت های جدی برای استقرار شرکت های دانش بنیان انجام دهیم.

وی از دیگر اقداماتی که برای گسترش شرکت های دانش بنیان و پارک های فناوری باید صورت بگیرد گفت و اظهار داشت: یکی از کارهای مهمی که باید در این زمینه صورت بگیرد، تبلیغات است یعنی باید کاری کنیم تا صنعت با استفاده و بهره گیری از این امکاناتی که در اختیار شرکت های دانش بنیان است به تولید و اشتغال کمک کنند.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: متولی ارتباط بین پارک های فناوری و صنعت وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری است بخصوص وزارت علوم که بسیاری از پارک ها نیز زیر نظر این وزارت خانه کار می کنند. البته مهم تر از این، فرهنگ سازی است یعنی باید کاری کنیم تا صنعت باور کند می تواند از ایده ها یا محصولاتی که در پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان تولید می شود، استفاده کنند.

وی تاکید کرد: باید برای بین المللی شدن پارک ها از همه ظرفیت ها استفاده کنیم یعنی هم باید وزارت علوم و هم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که متولی ارتباط پارک ها و صنعت هستند، بستر لازم را برای شرکت های دانش بنیان جهت همکاری با صنعت ایجاد کنند و همچنین به سراغ صنعتگر هم بروند و آنها را برای پذیرفتن ایده ها و محصولات شرکت ها قانع کنند.

مرتبط با این خبر

  • باید آموزش های فوق برنامه در مدارس عادی را جایگزین مدارس سمپاد کنیم

  • نبودن نیروی انسانی ماهر در نظام آموزشی باعث اختلال در آموزش شده است

  • برگزاری آزمون مدارس سمپاد نشان از سلطه بیگانگان بر محیط مدارس دارد

  • جداسازی دانش آموزان و ایجاد مدارس سمپاد، یک امر محکوم به فنا است

  • برای رسیدن به توسعه باید از آموزش و پرورش شروع کنیم

  • با وجود ظرفیت ها، وضعیت مطلوبی در حوزه پژوهش نداریم

  • معلمان و مدیران از پژوهش گریزان هستند

  • بدون توسعه، به سطح استاندارد مطلوب نخواهیم رسید

  • عدم رشد بخش خصوصی؛ مشکل اصلی صنعت خودروسازی

  • اضافه کردن استانداردهای جدید سازمان استاندارد، باعث افزایش قیمت خودروها خواهد شد