صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:00 به مدت 75 دقیقه

مدیرکل سابق دفتر مشارکت‌ های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: بسیاری از اقدامات و تعرفه های سازمان محیط زیست در نحوه صدور مجوزهای شکار در سکوت رسانه ای و بدون اطلاع رسانی دقیق انجام می شوند.

برنامه مناظره با موضوع چرایی صدور پروانه شکار در فصل زاد و ولد حیات وحش از سوی سازمان محیط زیست، با حضور محمد درویش (مدیرکل سابق دفتر مشارکت‌ های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه محمد درویش با اشاره به شیوه مدیریت محیط زیست در کشور، گفت: سازمان محیط زیست کشور بسیاری از برنامه ها و تصمیم گیری های خود را بدون توجه به ظرفیت فکری و عملی جامعه بومی و کارشناسان پیش می برد.

وی افزود: شایسته است که سازمان محیط زیست قبل از تصمیم گیری قطعی برنامه های خود را از رسانه های مختلف به عموم مردم و کارشناسان محیط زیست اعلام کرده و بر اساس بازخوردهای دریافتی سیاست های جدید را پیاده سازی کند.

مدیرکل سابق دفتر مشارکت‌ های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست همچنین در ادامه افزود: متاسفانه سازمان محیط زیست با توجه به این که بسیاری از گونه های حیات وحش در کشور نابود شده اند برای اتباع خارجی مجوز شکار صادر می کند.

وی با اشاره به نقش رسانه های مختلف در بازتاب عملکرد سازمان محیط زیست، توضیح داد: بسیاری از اقدامات و تعرفه های سازمان محیط زیست در نحوه صدور مجوزهای شکار در سکوت رسانه ای و بدون اطلاع رسانی دقیق انجام می شوند.
محمد درویش با اشاره به لزوم شفاف سازی اقدامات محیط زیست، تصریح کرد: سازمان محیط زیست به دلیل ساماندهی افکار عمومی و جلوگیری از رشد شایعه های مختلف باید اطلاع رسانی هایی دقیق و بروز داشته باشد.

وی با اشاره به شایعات به وجود آمده در رسانه های مجازی و شکار اتباع خارجی در ایران، عنوان کرد: در روزهای اخیر مردم ایران بدون اطلاع از ساز و کارهای قانونی محیط زیست به یک باره در رسانه های مجازی با تصاویر شکارچیان خارجی رو به رو شدند که در عین بی رحمی گونه های حیات وحش موجود در داخل کشور را به دام انداخته بودند.

مدیرکل سابق دفتر مشارکت‌ های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه تصریح کرد: متاسفانه سازمان محیط زیست کشور ارتباط مطلوبی با مردم و رسانه های مختلف ندارد.

فایل صوتی برنامه مناظره از وبگاه رسمی شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، همچنین این برنامه از شنبه تا چهارشنبه ساعت 16 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • تحلیل و بررسی تغییر قوانین شرط کاربردی شدن علوم

  • سودآوری و اشتغال زایی بالا با به کارگیری فناوری فضایی در کشور

  • کارکرد موثر فناوری فضایی در حل چالش های فرهنگی

  • حمایت سازمان فضایی از ورود بخش خصوصی و استارت آپ ها به این حوزه

  • استفاده از ظرفیت فناوری فضایی با شناسایی دقیق چالش ها ممکن است

  • خودروسازان امکان تامین نیاز روزانه بازار را ندارند

  • شفافیت مالی با اجرای طرح اداره مستقل بیمارستان ها

  • تحلیل اهمیت و نقش فضا در حل چالش ها

  • طرح خودگردانی بیمارستان ها از کیفیت خدمات درمانی می کاهد

  • طرح استقلال بیمارستانها فقط پرداخت از جیب مردم را افزایش می دهد