صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

جمعه ها از ساعت 9:00 به مدت 55 دقیقه

مهندس محمودپور گفت: مشکلات بودجه ای موجب شد سازندگان پنل های خورشیدی، انجمن انرژی های تجدیدپذیر را تشکیل دهند و برای حل مشکلات خود مطالبه گری کنند.

برنامه " زمین 360 درجه " رادیو گفت و گو با موضوع انرژی های خورشیدی و با حضور مهندس علیرضا محمودپور کارشناس دفتر توسعه فناوری و حمایت های فنی و مشاوره روانه آنتن شد.

مهندس محمود پور در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان داشت: مشکل اصلی در عدم اطلاع رسانی صنعت انرژی خورشیدی این است که ما هنوز احساس نیاز به این مسئله نکرده ایم.

کارشناس دفتر توسعه فناوری و حمایت های فنی و مشاوره عنوان کرد: البته در ایران اقدامات خوبی انجام شده اما به دلیل مشکلات بودجه ای، جناح بندی ها و عدم تفاهمات سیاسی بخش عمده ای از کارها به تاخیر افتاده است.

وی اضافه کرد: ما در تولید پنل های فوتوولتاییک از بسیاری کشورها مانند چین جلوتر بودیم و متاسفانه به دلیل عدم حمایت ادامه پیدا نکرد.

مهندس محمود پور یادآورشد: مشکلات بودجه ای موجب شد سازندگان پنل های خورشیدی، انجمن انرژی های تجدیدپذیر را تشکیل دهند و برای حل مشکلات خود مطالبه گری کنند. از عوارض برقی که مجلس شورای اسلامی برای ما تصویب کرده حتی یک ریال هم به عنوان حقوق و دستمزد پرداخت نمی شود بلکه تمام این عوارض برق، صرف خرید برق انرژی های تجدیدپذیر از سرمایه گذاران بخش خصوصی که نیروگاه تاسیس کرده اند می شود.

کارشناس دفتر توسعه فناوری و حمایت های فنی و مشاوره متذکر شد: اما یک همت همگانی نیاز است تا پولی که از قبض های برق جمع آوری می شود و به خزانه می رود، مستقیماً به مسیری که برای آن طراحی شده هدایت شود.

مهندس محمود پور در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان کرد: به دلیل اینکه قرار است این سیستم ها تولید برق کنند از مردم و سرمایه گذاران تقاضا داریم که سیستم های خوب نصب کنند زیرا سیستم فوتوولتاییک سیستمی است که باید 20 سال زیر نور آفتاب قرار بگیرد و در محیط خارج از اتاق باشد.

وی همچنین در ادامه این مطلب ابراز داشت: در حال حاضر نیروگاه های بسیار زیادی در حال احداث هستند اما باید با دقت بسیار بالایی ساخته شوند که 20 سال کار کنند در غیر این صورت نمی توان 5 سال آینده، برق مورد نیاز را از این سیستم بگیریم.

کارشناس دفتر توسعه فناوری و حمایت های فنی و مشاوره در پایان برنامه زمین 360 درجه از رادیو گفت و گو تاکید کرد: اگر آینده زمین برای ما مهم است و می خواهیم زنده بمانیم باید انرژی را درست مصرف کنیم و در کنار آن تجهیزات کاهش مصرف نیز باید فراهم شود.

مرتبط با این خبر

  • استخدام 300 محیط بان بومی استان ها در سال جاری

  • نبود نیروی انسانی کارآمد؛ مهم ترین معضل منطقه کویر مرکزی

  • نیروی انسانی سازمان حفاظت محیط زیست فاصله زیادی با استاندارد جهانی دارد

  • مشکلات پیش روی محیط بانان در کویر مرکزی ایران

  • کنترل مبادی ورودی و خروجی شکارچیان با تکنولوژی روز دنیا

  • محیط بانان به جلیقه ضدگلوله مجهز می شوند

  • آغاز کنترل نامحسوس متخلفان در مناطق چهارگانه

  • علت به شهادت رسیدن محیط بانان در رادیو گفت و گو بررسی می شود

  • سوخت فسیلی ارزان؛ رقیب اصلی صنعت تجدیدپذیر در ایران

  • تامین کامل برق کشور از انرژی خورشیدی ممکن نیست