صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

یكشنبه ها از ساعت 9:40 به مدت 60 دقیقه

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کشور اظهار داشت: ایران به نسبت تمامی هزینه ها وفعالیت هایی که در حوزه توسعه مواد مخدر می شود ، در روند مقابله ای عملکرد مطلوبی داشته است.

برنامه هاشور با موضوع بررسی موارد قانونی و خلاهای قانونی و راهکارها در مبارزه با قاچاق مواد مخدر، با حضور سردار مسعود زاهدیان (رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کشور) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه سردار مسعود زاهدیان با اشاره به این که ستاد مبارزه با مواد مخدر موظف به اجرای قانون است، گفت: تا سال 89 و قبل از تغییر قانون مبارزه با مواد مخدر تمامی دستگاه های مربوط به حوزه اعتیاد گمان می کردند که موضوع پیشگیری از اعتیاد به قانون نیاز ندارد و جزء وظایف ذاتی دستگاه به شمار می آید.

وی همچنین در ادامه افزود: اهتمام دقیق به قوانین وضع شده در بسیاری از کشورهای دنیا باعث شده تا روند مقابله با مواد مخدر با موفقیت همراه باشد.

سردار مسعود زاهدیان با اشاره به ماده های 4 و 5 و 8 قانون مبارزه با مواد مخدر در کشور، عنوان کرد: متاسفانه بسیاری از مواد قانونی مبارزه با مواد مخدر به ویژه مواد 4 و 5 و 8 در هنگام اجرای مورد توجه قرار نمی گیرند.

وی با اشاره به این که موانع اجرای قوانین مبارزه با مواد مخدر باید رفع شوند، اظهار داشت: کشور ایران به تناسب تمامی هزینه هایی که در حوزه توسعه مواد مخدر می شود و فعالیت بسزایی قاچاقچیان این حوزه در روند مقابله ای عملکرد مطلوبی را نصیب خود کرده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کشور با اشاره به این که قاچاقچان اصلی مواد مخدر در اغلب موارد دستگیر نمی شوند، تصریح کرد: تمامی قاچاقچیان اصلی مواد مخدر در کشور در محیط امن خود قرار دارند و کارهای خود را به واسطه تفنگچی های خود پیش می برند.

وی با اشاره به این که ستاد مبارزه با مواد مخدر دارای تکلیف مقابله ای است، اظهار داشت: اضافه شدن تعداد معتادان به آمارهای قبلی نقصی است که در حوزه پیشگیری از بروز و ظهور مواد مخدر ایجاد می شود.

سردار مسعود زاهدیان با اشاره به این که حوزه پیشگیری از مواد مخدر به ستاد مبارزه با مواد مخدر مربوط نمی شود، اظهار داشت: در حوزه پیشگیری از ظهور و بروز مواد مخدر تمامی اقشار جامعه دارای تکلیف و وظیفه هستند.

فایل صوتی برنامه هاشور از وبگاه رسمی شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه هر یکشنبه صبح ساعت 9:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • کنجکاوی مهم ترین دلیل گرایش به مواد مخدر است

  • اعتیاد عوارض منفی بسیاری برای جامعه دارد

  • فرد معتاد همیشه نیازمند فرصت دوباره است

  • پیشگیری از معضل اعتیاد در خانواده ها

  • گرمسار شهری فعال و پویا است

  • شهرستان گرمسار حاشیه نشین ندارد

  • رادیو گفت و گو از حاشیه نشینی در استان سمنان می گوید

  • مواد محرک و قرص های لاغری اعتیاد آور هستند

  • مواد محرک می توانند اختلالات درونی افراد را تشدید کنند

  • استعمال دخانیات در آرایشگاه ها ممنوع است