صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

از ساعت به مدت

داریوش بابائیان اظهار داشت: برخی از سریال های نمایش خانگی با خرید بازیگران مطرح سینما به صورت طولانی مدت و ارائه پول های کلان، چرخه اقتصادی سینمای ایران را خدشه دار کرده اند.

برنامه سینما معیار با موضوع پولشویی در سینمای ایران، با حضور داریوش بابائیان (عضو کانون کارگردانان و کارگردان سینمایی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه داریوش بابائیان با اشاره به این که انحصار موجب لطمه به بدنه سینما می شود، گفت: سینمای ایران در طول یک سال به صورت میانگین حدود 200 تا 250 میلیارد تومان فروش گیشه و نمایش خانگی دارد.
وی با اشاره وضعیت مالیاتی سینمای ایران، اظهار داشت: بسیاری از فیلم های سینمایی با توجه به این که از ارائه مالیات معاف هستند، مبلغی را تحت عنوان مالیات بر ارزش افزوده پرداخت می کنند.
این کارگردان سینما با اشاره به وضعیت کارگردان های ایرانی در سینمای کشور، عنوان کرد: متاسفانه بسیاری از کارگردان های پیشکسوت و مطرح ایرانی در حال حاضر توانایی ساخت و تولید فیلم را ندارند، چراکه بودجه های لازم برای فیلم خود را دریافت نمی کنند.
وی افزود: برخی از کارگردان های ایرانی مجبورند به واسطه حضور سرمایه گذاران متعدد و تجمیع پول های مختلف نسبت به تولید فیلم خود اقدام کنند.
داریوش بابائیان با اشاره به این که وضعیت اقتصاد امروز به ریشه سینمای ایران آسیب زده است، اظهار داشت: برخی از سریال های نمایش خانگی با خرید بازیگران مطرح سینما به صورت طولانی مدت و ارائه پول های کلان، چرخه اقتصادی سینمای ایران را خدشه دار کرده اند.
وی اضافه کرد: به طور سالانه حداقل 5 سریال طولانی مدت نمایش خانگی در کشور تولید می شود. در حالی که بسیاری از افراد مطرح در سینمای ایران همچنان بیکار هستند.
این کارگردان سینما تاکید کرد: متاسفانه فیلم های سینمایی با فروش کم به دلیل سوء مدیریت های متعدد ارتباط خوبی را با سینمایی درجه دو ندارند، در حالی که فیلم های با فروش اندک می توانند بعد از مدت اکران خود در سینماهای با کیفیت پایین تر همچنان به نمایش در بیایند.
وی با اشاره به تغییر سلیقه مردم در انتخاب فیلم های سینمایی، توضیح داد: جامعه و هنر همواره رو به رشد است، بر همین اساس مردم دیگر با نگاه های دهه های پیش فیلم های سینمایی خود را انتخاب نمی کنند.

مرتبط با این خبر

  • عمده مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی اجرایی شده است

  • ابلاغ سند جامع روابط علمی بین المللی ایران به نهادهای مسئول از اردیبهشت ماه 97

  • آیا کنترل قیمت مسکن از دست دولت خارج شده؟

  • چالشهای پیش روی سلامت روان و پیامدهای ناشی ازآن

  • چشم و چراغ و بیان حال و هوای بازنشستگان نیروی هوایی

  • 20درصد جرایم در بستر سایت هایی نظیر دیوار اتفاق می افتد

  • توجه به مزیت محصولات علمی به جای دیپلماسی علمی

  • توسعه هنر دینی و متعهدانه؛ فلسفه تشکیل دانشگاه سوره

  • حکم 135 پرونده قاچاق صادر شده است

  • عربستان "بخاطر یک مشت دلار" وارد سازمان ملل شد