سازمان تعزیرات حكومتی: تشدید نظارت بر بازار ماسک و ضدعفونی‌‌کننده‌ها با شروع پاییز

مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران از افزایش نظارت‌ها بر بازار ماسک و مواد ضدعفونی‌ همزمان با شروع فصل سرما خبر داد.

1399/07/07
|
12:10

به گزارش اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، محمدعلی اسفنانی در گفتگو با «رویداد» رادیو گفت‌وگو، با اشاره به شکل‌گیری کارگروه نظارت بر بازار در ستاد تنظیم بازار اظهار کرد: دادستان تهران و تعزیرات حکومتی نیز در این کارگروه حضور دارند [که وظیفه تشدید نظارت‌ها بر بازار را عهده دار است].

وی در مصاحبه با بخش ویژه «باسخنگویان» با بیان اینکه وضعیت موجود بازار را در این شرایط بررسی و شیوه نظارت جدی و شدیدتر را مطرح کردیم، ادامه داد: اخیرا محلی برای احتکار ماسک و مواد ضد عفونی در یک خانه مسکونی کشف شد که علی رغم اینکه رقمی قابل توجه داشت و نزدیک 6 میلیون ماسک را دربر گرفته بود، برای ورود به منزل، اجازه ورود می‌خواستیم که هماهنگیِ آن با دادستان تهران، صادر شد.

اسفنانی ابراز امیدواری کرد با انجام این هماهنگی‌ها، نظارت‌ها تا کاهش آشفتگی بازار ادامه یابد و تاکید کرد: اقدامات دیگری باید صورت گیرد تا بازار به ثبات برسد.

به عقیده مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران شمار کالاهایی که از ارز 4200 تومانی بهره می‌گیرند، کاهش یافته است و لذا مابقی کالا‌ها باید بر اساس عرضه و تقاضا در بازار قیمت گذاری و تنظیم نرخ شوند.

اسفنانی افزود: تولیدکننده باید در رقابت، کالایی بهتر و با کیفیت تر عرضه نماید تا بتواند بازار را در دست گیرد و آن را به خود متعلق بداند.

اسفنانی تاکید کرد: اگر بتوانیم بازار را با ثبات ببینیم، نحوه کار ما تغییر خواهد یافت و حجم نظارت‌ها کمتر می‌شود و لذا می‌توان به مباحث مهم تر پرداخت.

وی خاطرنشان کرد: به لحاظ ورود به پاییز و نیاز بیشتر به ماسک و مواد ضدعفونی کننده، تمرکز تعزیرات نیز باید بر این حوزه باشد.

اسفنانی همچنین در خصوص قائله به راه افتاده برسر مرغ و تخم‌مرغ گفت: بنا به قول‌های وزیر جهاد کشاورزی وضعیت مرغ و تخم‌مرغ به سامان می‌رسد و امیدواریم این سامان‌پذیری را هرچه سریع‌تر در بازار شاهد باشیم.

اسفنانی گرانی‌های اخیر را ناشی از مشکلات عرضه دانست و گفت: قیمت تخم‌مرغ همانی خواهد بود که مصوب شده است. یعنی هر شانه‌ای 26 و 500 تعیین قیمت می‌شود و قطعا قیمت‌گذاری کمتر از 30 هزار تومان است.

وی گفت: شیوه‌های تولیدی تخم‌مرغ و بسته‌بندی و بهداشتی بودن ملاک قیمت‌گذاری است و لذا شاهد تفاوت قیمت خواهیم بود ولی بر اساس تعیین نرخ ستاد تنظیم بازار، قیمت نباید بالاتر از عدد مصوب باشد.

اسفنانی افزود: گرانی تخم‌مرغ با رخداد چندی پیش درباره جوجه‌های یک روزه ارتباطی ندارد و امحای نادرست این جوجه‌ها، مازاد مصرف ولی شیوه آن کار غلط بود و ما نیز تاکید و اعلام کردیم اگر تاثیری در قیمت گوشت مرغ بگذارد، تعزیرات ورود خواهد کرد.

دسترسی سریع