خبرگزاری ایكنا: دانش‌آموزان میان‌پایه به صورت سیستماتیک به پایه بعد منتقل می‌شوند

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش گفت: دانش‌آموزان میان‌پایه نیازی به مراجعه حضوری ندارند و می‌توانند از طریق مدرسه به‌صورت سیستماتیک به پایه بعدی منتقل شوند.

1399/04/09
|
10:37

به گزارش ایکنا؛ مهر نوشت: زهرا مظفر، نظارت بر فرآیند ثبت‌نام و احقاق حقوق والدین و دانش‌آموزان را از مهم‌ترین وظایف اداره ارزیابی عملکرد برشمرد و گفت: آغاز فرایند ثبت‌نام از اول تیرماه برای متوسطه دوره اول، مردادماه برای متوسطه دوره دوم و هفته دوم خرداد برای ابتدایی انجام می‌شود.

وی از نوبت‌بندی دانش‌آموزان برای ثبت‌نام خبر داد و افزود: از ازدحام اولیا در مدارس جلوگیری می‌شود و شرایط ثبت‌نام باید سهل و آسان باشد. از والدین هم می‌خواهیم بر امر ثبت‌نام نظارت کنند؛ لذا هرگونه مصاحبه و اخذ هزینه به‌ جز بیمه و کتاب ممنوع است.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات با بیان اینکه اولیا باید براساس محدوده‌بندی مدارس برای ثبت‌نام مراجعه کنند، افزود: مدارس باید رعایت محدوده‌بندی را اجرایی کنند.

مظفر با اشاره به فعال بودن سامانه ثبت شکایت برای اولیا گفت: برخی خانواده‌ها اعلام کردند که مدرسه نزدیک محل سکونت در محدوده موردنظر قرار نگرفته که راهکاری بدین منظور اندیشیده شده است.

وی افزود: قانون اولویت ثبت‌نام را به خانواده‌هایی می‌دهد که در نزدیک‌ترین محل سکونت به مدرسه هستند که اگر در محدوده قرار نگرفتند، باید به ستادهای مستقر در مدارس مراجعه و با ارائه مستندات منزل خود، نامه مکتوبی را دریافت و در نزدیک‌ترین مدرسه محل سکونت ثبت‌نام کنند.

مظفر بابیان این توصیه که دانش‌آموزان ابتدایی از سرویس استفاده نکنند و لذا رعایت محدوده‌بندی بسیار اهمیت دارد، گفت: اگر والدین در ثبت‌نام فرزندانشان دچار مشکل شدند و شکایتی مبنی براخذ وجه یا عدم رعایت محدوده ثبت‌نام دارند، شکایت خود را از طریق سامانه مندرج در صفحه اصلی سایت وزارت آموزش‌وپرورش ثبت کنند.

مظفر با اعلام اینکه امسال در همین سامانه دو لینک ایجاد کردیم که یکی مربوط به گزارش‌های مردمی است و هویت فرد گزارش دهنده را مشخص نمی‌کند، ادامه داد: لینک دیگر نظارت همگانی بر فرایند ثبت‌نام است که برای همه والدین قابل‌دسترس است.

وی در پایان گفت: دانش‌آموزان میان‌پایه نیازی به مراجعه حضوری ندارند و می‌توانند از طریق مدرسه به‌صورت سیستماتیک به پایه بعدی منتقل شوند.

دسترسی سریع