خبرگزاری آریا: اشتغال بیش از 2 هزار مددجوی کمیته امداد در معادن روستایی

خبرگزاری آریا- حجت الله عبدالملکی از تعامل معاونت اشتغال کمیته با معادن روستایی کل کشور و آماده سازی 2هزار و 260 فرصت شغلی برای به‌کارگیری جامعه هدف کمیته امداد در معادن فعال روستایی خبر داد.

1399/06/26
|
11:33

به گزارش خبرگزاری آریا، در بخش ویژه «باسخنگویان» با حجت‌الله عبدالملکی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) به صورت تلفنی گفتگو کرد.
حجت‌الله عبدالملکی گفت: مالکان 686 معدن اعلام آمادگی کردند تا به اشتغال مددجویان کمیته امداد کمک کنند و با همکاری معاونت مناطق محروم ریاست جمهوری، فهرست تمام معادن روستایی کشور را که اغلب آن‌ها نیز معادن کوچک هستند، دریافت کردیم.

وی با بیان اینکه کمیته امداد با مالکان هزار و 245 معدن روستایی فعال وارد مذاکره شد، اظهار کرد: مالکان 686 معدن اعلام آمادگی کردند تا به اشتغال مددجویان کمیته امداد امام خمینی که در محدوده‌های روستایی زندگی می‌کنند، کمک کنند و با این اقدام 2 هزار و 260 فرصت شغلی از طریق کاریابی و راهبری شغلی ایجاد شد. در هفته‌های آینده نیز کادرسازی صورت می‌گیرد و فعالان معدنی کشور نیز وارد برنامه اشتغال کمیته امام خمینی (ره) برای محرومان شدند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه کمیته امداد رویکرد اشغال‌زایی را به صورت جدی از سال 1374 با ایجاد این معاونت شروع کرده است، عنوان کرد: این رویکرد در سال‌های اخیر، نتایج عملکرد خود را به صورت ملموس و جدی‌تر نشان می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری آریا رادیو گفتگو، عبدالملکی خاطرنشان کرد: سال گذشته تمام مستمری که کمیته امداد به همه خانواده‌های تحت حمایت پرداخت کرده، هزار و 300 میلیارد تومان بوده است، در حالی که درآمد طرح‌های اشتغال این کمیته، 9 هزار و 300 میلیارد تومان بوده است. در واقع 31 درصد درآمد طرح‌های اشتغال کمیته امداد از تمام مستمری‌هایی که به خانواده‌های تحت حمایت پرداخت کردیم، بیشتر بود و امیدوار هستیم این میزان در سال‌های آینده بیشتر شود.

دسترسی سریع