خبرگزاری شبستان: کاهش 10 درصدی آمار ابتلا به کرونا با اجرای طرح شهید سلیمانی

معاون فرهنگی سازمان بسیج مستضعفین اولویت طرح شهید سلیمانی را پیشگیری و بیماریابی عنوان کرد و گفت: بر اساس اعلام مسوول ستاد کرونا با آغاز طرح شهید سلیمانی شاهد کاهش 10 درصدی آمار مبتلایان در استان تهران هستیم.

1399/09/08
|
14:57

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی بسیج مستضعفین، سردار «عبدالرضا آزادی» در گفت‌وگویی ضمن تبریک هفته بسیج مستضعفین درباره اقدامات سازمان بسیج در بحث مبارزه با ویروس کرونا گفت: ما در گام اول مقابله با ویروس کرونا با طرح بسیج ملی مقابله با این ویروس با کمک وزارت بهداشت مشارکت فعالی داشتیم که در آن زمان تعداد فوتی‌ها و ابتلاها به حداقل رسید.

وی افزود: بسیج در راستای مقابله با کرونا در مقطع کنونی طرح شهید سلیمانی را ارائه کرده که اولویت و تمرکز آن بر پیشگیری و بیماریابی است.

معاون فرهنگی و هنری سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به افزایش آمار افراد مبتاثلا و فشارهایی که بر سیستم درمان وارد می شود،گفت: طرح شهید سلیمانی بیماریابی محله‌محور و خانواده‌محور بوده که قریب به دو هزار تیم جامعه بسیج پزشکی ساماندهی شده‌اند و با استفاده از ظرفیت مراکز بهداشت و درمان و پایگاه‌های بسیج در محلات این عارضه‌یابی را آغاز می‌کنند.

سردار آزادی خاطرنشان کرد: در این طرح اگر فردی مبتلا به کرونا شود، این فرد نباید برای کارهای روزمره در شهر تردد کند که در این راستا فرد بیمار و افراد نزدیک به آن زیر نظر پزشک قرار می گیرند.

وی یادآور شد: خوشبختانه این طرح به‌صورت آزمایشی در چند شهر اطراف تهران و کرمانشاه آغاز شده و بر اساس آنچه که از سوی مسئول ستاد کرونا استان تهران اعلام شده با آغاز طرح عارضه‌یابی در استان تهران آمار ابتلا به کرونا 10 درصد در این استان کاهش پیدا کرده است؛ این نشان می‌دهد که این طرح مبنای علمی دارد و اگر به‌صورت فراگیر انجام شود، در یک ماه آینده کاهش آمار مبتلایان را شاهد خواهیم بود.

سردارآزادی گفت: یکی از رسالت‌های بسیج امروز شناخت درست تهدیدات و تبدیل آن‌ها به فرصت است. در سال‌های اخیر به‌ویژه در سال جاری مهم‌ترین تهدیدی که ملت ما را آزار می‌دهد، تهدیدات اقتصادی و بیماری کرونا است که بسیج در هر دو عرصه ورود کرده و تلاش‌های خوبی در بسیج برای تبدیل تهدید به فرصت در حال اجرا است.

وی با اشاره به تشکیل قرارگاه اقتصاد مقاومتی در بسیج اظهار داشت: تنها راه مقابله با دشمن، توسعه تفکر و ایجاد باور اقتصاد مقاومتی و درون‌زایی سرمایه‌های اقتصادی است. در این راستا توسعه قطب‌های اقتصاد مقاومتی و توسعه مشاغل خانگی در دستور کار بسیج قرار گرفته و هم‌اکنون فعالیت‌های خوبی برای شناسایی مزیت‌های هر منطقه در حال انجام است.

معاون فرهنگی و هنری سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: در حوزه کشاورزی، بسیج طرح «همگام با کشاورز» در حال انجام است که تلاش می‌کند با همکاری مهندسان کشاورزی سطح زیر کشت و خروجی محصول‌های کشاورزی به‌ویژه پنج محصول اصلی گندم، برنج، دانه‌های روغنی و ذرت بیشتر شود و کشور را در این محصولات یا به خودکفایی برساند یا در خودکفایی نگه دارد.

سردار آزادی گفت: در حوزه صنعت، بسیج مهندسین صنعتی برای شناسایی مشکلات صنایع راکد کلینیک عارضه‌یابی را راه‌اندازی کرده و توانسته است تاکنون 300 واحد صنعتی را شناسایی و آن را با همکاری دولت و بانک‌ها عارضه‌یابی و مشکلات‌شان را حل کند.

وی با تاکید بر لزوم بازآفرینی ذهنی در حوزه بسیج گفت: مبنای این بازآفرینی بیانات مقام معظم رهبری است که ایشان چندین مرتبه فرمودند «بسیج یعنی حضور در صحنه در جاهایی که کشور و ملت نیاز دارد»؛ بدان معنا که بسیج برای پر کردن خلأهای نظام آمده است که یک روز این خلأ در حوزه نظامی و دفاعی بوده و بسیج در آن حضور پیدا کرد، اما امروز نیازهای مردم در حوزه‌های اقتصادی، خدمت‌رسانی و فرهنگی است و بسیج باید خود را در این حوزه‌ها تعریف کند.

دسترسی سریع