خبرگزاری پانا: هرگونه مصاحبه و اخذ هزینه به‌هنگام ثبت‌نام به جز بیمه و کتاب ممنوع است

مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد والدین ضمن رعایت محدوده بندی ثبت‎نام درمدارس نزدیک محل سکونت، فرزندان ابتدایی را با وسیله شخصی به مدرسه برسانند.

1399/04/09
|
12:10

زهرا مظفر نظارت بر فرآیند ثبت‌نام و احقاق حقوق والدین و دانش‌آموزان را از اهم وظایف مجموعه تحت مدیریتش برشمرد و گفت: آغاز فرایند ثبت‌نام از اول تیرماه برای متوسطه دوره اول، مردادماه برای متوسطه دوره دوم و هفته دوم خرداد برای ابتدایی انجام می‌شود.

وی از نوبت بندی دانش‌آموزان برای ثبت‌نام خبر داد و افزود: از ازدحام اولیا در مدارس جلوگیری می‌شود و شرایط ثبت‌نام باید سهل و آسان باشد. از والدین می‌خواهیم بر امر ثبت‌نام نظارت کنند؛ لذا هرگونه مصاحبه و اخذ هزینه به جز بیمه و کتاب ممنوع است.

مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اولیا باید بر اساس محدوده بندی مدارس برای ثبت‌نام مراجعه کنند، افزود: مدارس نیز باید رعایت محدوده بندی را اجرایی کنند. قانون اولویت ثبت‌نام را به خانواده‌هایی می‌دهد که در نزدیک ترین محل سکونت به مدرسه هستند که اگر در محدوده قرار نگرفتند، باید به ستادهای مستقر در مدارس مراجعه و با ارائه مستندات سکونتگاه خود، نامه مکتوبی را دریافت و در نزدیک ترین مدرسه محل سکونت ثبت‌نام کنند.

مظفر از تریبون رادیو گفت‌وگو اعلام کرد: اگر والدین در مدارس برای امر ثبت‌نام دچار مشکل شدند و شکایتی مبنی بر اخذ وجه یا عدم رعایت محدوده ثبت‌نام دارند، شکایت خود را از طریق سامانه مندرج در صفحه اصلی سایت وزارت آموزش و پرورش ثبت کنند.

دسترسی سریع