خبرگزاری دفاع مقدس: سردارسلیمانی هدیه دفاع‌مقدس برای محور مقاومت بود

مشاور وزیر ارشاد در امور ایثارگران کلید واژه «گنج جنگ» را در کلام رهبری یک واقعیت خواند و گفت: اگر در محور مقاومت سردار سلیمانی را داریم بدلیل آموزه‌های دفاع‌مقدس است که روایتگر آن، حضرت امام (ره) بودند.

1399/07/07
|
11:10

به گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، محمدرضا سوقندی مشاور وزیر ارشاد در امور ایثارگران در مصاحبه با «رادیو گفت‌وگو» با اشاره به رویکردِ مجازی و رسانه‌ای در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس اظهار داشت: 250 برنامه محوری را از سوم خرداد ماه سالجاری آغاز کردیم که تا پایان سال ادامه دارد.

وی این برنامه‌ها را جدا از طرح ریزی هر یک از استان‌ها در حوزه‌های فرهنگ، هنر، ادب و رسانه عنوان کرد و گفت: یکسری از برنامه‌ها دارای ظرفیت عمومی بوده و بهترین مناسبت نیز هفته دفاع مقدس است.

سوقندی از حضور فعال وزارت ارشاد در نمایشگاه «اقتدار 40» واقع در باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس خبر داد و افزود: سلسله نشست‌هایی در حوزه‌های کتاب، تئاتر و تولیدات فرهنگی هنری را در حال اجرا داریم و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها در نمایشگاه‌های استانی فعال هستند.

وی همچنین از طرح «سه‌شنبه‌های تکریم» خبر داد که از 13 هفته قبل به راه افتاده و 13 برنامه ملی را در قالب دیدار وزیر ارشاد با خانواده معظم شهدا برگزار کرده است.

به گفته سوقندی این طرح نیز تا پایان سال ادامه می‌یابد و ویژه برنامه‌های مختص سردار شهید قاسم سلیمانی از جمله طرح محلی «روح مقاومت« در دستور کار قرار گرفته است.

در این راستا چهلمین سالگرد دفاع مقدس همزمان با آغاز «گام دوم انقلاب اسلامی» باید ظرفیت سنجی «گنج جنگ» را بیش از پیش عملیاتی کرده تا از این نماد در عرصه سیاست، فرهنگ، اقتصاد، هنر و... استفاده شود.

سوقندی در بخشی دیگر از مصاحبه با رادیو گفتگو ضمن پرهیز دادن مردم از حضور فیزیکی در نمایشگاه‌ها و محافل فرهنگی، گفت: برنامه ریزی چهلمین سالگرد دفاع مقدس در باغ موزه انقلاب اسلامی نیز صرفا رویکردی بر پایه‌ی برگزاری نمایشگاه بود.

وی ادامه داد: سیاست کلی کمیته نمایشگاه‌ها بر این بود که این رویداد در سطح ملی و استانی برگزار شود و رسانه هم موظف است نتیجه را به خانه‌های مردم برده و عمومی سازد.

سوقندی معتقد است «اولویت قرار دادنِ مردم» مهم‌ترین درس دفاع مقدس است؛ چنانچه رزمندگان، شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزاده‌ها از جانشان گذشتند تا کشور و مردم بمانند و این ایثار به معنای از خود گذشتن برای دیگران است و امروز هم سلامت مردم و خانواده‌ها، باید اولویت باشد.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران کلید واژه «گنج جنگ» در کلام رهبری را یک واقعیت خواند و تاکید کرد: هشت سال دفاع مقدس فقط برهه‌ای از تاریخ نیست؛ بلکه یک نظامِ الگویی است که فقط عرصه نظامی را در بر نمی‌گیرد.

سوقندی لزوم توجه به رویکرد فرهنگی، اجتماعی، مردمی و اقتصادی جنگ تحمیلی را متذکر شد و افزود: دفاع مقدس به دنیا ثابت کرد که «ما می‌توانیم» و در این راستا استعداد‌ها شکفته شد و بسیاری پیروزی‌های امروز، ماحصل انسان‌های تربیت یافته در مکتب هشت سال دفاع مقدس است.

وی خاطرنشان کرد: اگر در محور مقاومت سردار سلیمانی و در حوزه امنیت، اقتدار داریم و در بسیاری بخش‌ها پیشرفت کرده‌ایم، به آموزه‌های دفاع مقدس باز می‌گردد و روایتگر این دفاع نیز حضرت امام (ره) بودند.

دسترسی سریع