وزارت آموزش‌وپرورش: طنین تدریس معلمان امید بخش خانه های مردم در شرایط کرونا است

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش اظهار کرد: طنین تدریس معلمان امید بخش خانه های مردم در شرایط کرونا است.

1399/09/01
|
11:13

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، علی الهیار ترکمن، در گفتگو با بخش "باسخنگویان " رادیو گفتگو اظهار کرد: از اقدامات معلمان عزیز که در جبهه مقدم خدمات آموزشی تلاش می‌کنند قدردانی می‌کنیم.

وی بابیان اینکه استمرار آموزش کارکرد‌های بسیاری دارد و مهم‌ترین جلوگیری از یاس و خمودگی در جامعه است، افزود: وقتی صدای معلمان در خانه‌ها طنین‌انداز می‌شود موجی از امید می‌آفریند و ما قدردان زحمات آنان هستیم.

الهیار افزود: ما در سنگر خدمت آموزشی در تلاشیم و 4 حوزه مشخص را در معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع دنبال می‌کنیم.

وی ادامه داد: در حوزه بودجه درگیر لایحه بودجه 1400 هستیم که مهم‌ترین سند مالی کشور است.

الهیار اجرای بسیاری برنامه‌های آموزش‌وپرورش را درگرو تأمین بودجه دانست و افزود: مشارکت فعال با دولت و سازمان برنامه داریم که گزارش جامع آن خدمت فرهنگیان ارائه خواهد شد.

وی مهم‌ترین کار را بر اساس سند تحول، ساماندهی نیروی انسانی دانست و تصریح کرد: نیروهای حرفه‌ای و باکیفیت باید وارد وزارت آموزش‌وپرورش شوند؛ همچنین پیگیری تصویب لایحه معلمان حرفه‌ای برنامه دیگر ماست که پیش‌نویس آن به دولت ارائه ‌شده است.

الهیار با اعلام اینکه رتبه‌بندی حرفه‌ای در شرایط کنونی جامع عمل پوشانده می‌شود، افزود: تأمین مسکن فرهنگیان نیز در حال پیگیری است تا 170 هزار واحد مسکونی طی تفاهم‌نامه با وزارت راه و شهرسازی طی سه سال تکمیل می‌شود.

وی از خشت گذاری بخشی از این پروژه خبر داد و گفت: وام‌های ثانویه با همراهی بانک ملی پیش‌بینی‌شده است و دومین اقدام نیز بیمه تکمیلی فرهنگیان شاغل است.

الهیار این بیمه را پشتوانه خدمات درمانی فرهنگیان خواند و تأکید کرد: تلاش‌های بسیاری برای بهبود خدمات انجام‌گرفته است و پرداخت خسارت فرهنگیان شاغل به‌روزرسانی شده است.

دسترسی سریع