خبرگزاری ایمنا: عملیات مشترک هوابرد و متحرک هوایی با موفقیت انجام شد

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: عملیات مشترک هوابرد و متحرک هوایی به منظور ارزیابی مهارت نیروهای هوابرد نزاجا با موفقیت در منطقه عمومی سواحل مکران انجام شد.

1399/11/01
|
13:32

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ نوذر نعمتی در حاشیه رزمایش اقتدار 99 نزاجا، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: عملیات مشترک هوابرد و متحرک هوایی با به‌کارگیری یگان‌های واکنش سریع نیروی زمینی ارتش، پشتیبانی ترابری هواپیماهای سنگین نیروی هوایی ارتش و بالگردهای هوانیروز صبح امروز با موفقیت در منطقه عمومی سواحل مکران انجام شد.

وی افزود: عملیات مشترک هوابرد برای ارزیابی مهارت کارکنان تیپ قهرمان 55 هوابرد طرح‌ریزی شده، که از پادگان سرزمینی مستقیماً توسط هواپیماهای سی 130 نیروی هوایی ارتش به منطقه هدف ترابری شده و در منطقه موردنظر فرود آمدند؛ سپس با به‌کارگیری ادوات زرهی شنیدار، مأموریت خود را برای تصرف اهداف در منطقه ساحلی آغاز کردند.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: در پایان این عملیات عملکرد تیپ هوابرد در به‌کارگیری ادوات شنیدار و زرهی در منطقه هدف مورد ارزیابی کارشناسان قرار گرفتند. پشتیبانی و امنیت هوایی هواپیماهای نیروی هوایی ارتش در اجرای مأموریت توسط قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) انجام می‌شود.

نعمتی با اشاره به هماهنگی بین نیروهای چهارگانه ارتش و تأثیر مهم آن در ارتقای توان دفاعی اظهار داشت: کارکنان تیپ 55 روی زمین از ادوات تهاجمی شنیدار استفاده کرده و با تیپ مکانیزه هجومی ما مشترک خواهند شد. در این رزمایش عملیات مشترک در دو مرحله انجام می‌شود؛ مرحله اول تا فرود روی زمین و مرحله دوم بعد از فرود نیروهای واکنش سریع بر روی زمین انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: عملیات متحرک هوایی با هدف استفاده از بالگردهای شنوک و 214 هوانیروز در دو بخش بر روی آب و در سطح و زیر سطح طرح‌ریزی و انجام شده و بدین ترتیب اهداف در عمق دریا و ساحل به طور همزمان منهدم شدند.

دسترسی سریع